SON DAKİKA

ERDOĞAN’DAN SINIRDAKİ 80 BİN SURİYELİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esad rejimi güçlerinin saldırılarından kaçan 80 bin Suriyelinin Türkiye sınırına göç etmesine ilişkin, “Türkiye bu göç yükünü tek başına taşımayacaktır” açıklamasında bulundu.

Bu haber 22 Aralık 2019 - 22:43 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

İlim Yayma Cemiyeti Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esad rejimi güçlerinin saldırılarından kaçan 80 bin Suriyelinin Türkiye sınırına göç etmesine ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Cenevre’de BM öncülüğünde ilk kez düzenlenen küresel mülteci forumuna katılarak eş başkanlık yaptığını hatırlatan Erdoğan, “Suriye’de attığımız adımların önemini ve Suriyeli mültecilerin dönüşlerini anlatma fırsatı bulduk.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “80 binin üzerinde İdlibli kardeşimiz ülkemiz sınırına doğru göçe başladı. Böyle bir durumda Türkiye bu göç yükünü tek başına taşımayacaktır.” dedi.

“Rusya nezdinde, saldırıların son bulması için gereken her türlü çabayı gösteriyoruz, göstermeyi de sürdüreceğiz.” diyen Erdoğan, “Yarın bir heyeti Moskova’ya gönderiyoruz, görüşmeleri yapacaklar. Alınacak neticeye göre biz de atacağımız adımları belirleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!