SON DAKİKA

Erdoğan’dan S-400 Açıklaması: ‘İkinci Partiyi Almayı Düşünüyoruz’

CBS’e konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin hala Rusya’dan ikinci grup hava savunma sistemi satın almak niyetinde olduğunu söyledi.

Bu haber 26 Eylül 2021 - 18:01 'de eklendi. Son Güncelleme26 Eylül 2021 - 18:30
Abone ol

BM Genel Kurulu için gittiği New York’ta CBS News kanalının Face the Nation programı için gazeteci Margaret Brennan’a konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın röportajının tamamının yayımlaması öncesi bazı alıntılar paylaşıldı.

Buna göre Ankara’nın hangi savunma sistemlerini alacağına kimsenin karışamayacağını, Türkiye’nin bu konudaki kararını kendisinin vereceğini belirten Erdoğan, Türkiye’nin hala Rusya’dan ikinci grup hava savunma sistemi satın almak niyetinde olduğunu dile getirdi.

Atatürk'ün Katilleri

”ABD’nin 1.4 MİLYAR DOLARLIK ÖDEMEYE RAĞMEN F-35 SAVAŞ UÇAKLARINI TESLİM ETMEDİ”

Cumhurbaşkanı, Washington’ın yaptırımlarının hedefindeki Rusya’dan S-400 alımını, Türkiye’ye Amerikan yapımı Patriot satın alma seçeneği sunulmaması ve ABD’nin 1.4 milyar dolarlık ödemeye rağmen F-35 hayalet savaş uçaklarını teslim etmemesiyle izah etti.

 Dünya çapında demokrasiyle hak ve özgürlükleri teşvik etmenin dış politikasının merkezinde olduğunu söyleyen ABD Başkanı Joe Biden’ın Türkiye’nin insan hakları siciliyle ilgili sorunları nasıl ele aldığına dair soru üzerine, Erdoğan, Biden’ın yaptıkları görüşmelerde bu konuyu hiç gündeme getirmediğini aktardı.

”ABD, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/YPG’YE SİLAH YARDIMI YAPIYOR”

Cumhurbaşkanı, ABD yönetimine “Biz de ABD de NATO müttefikleriyiz, terör örgütlerine böyle yardım ediliyorsa bu bizi üzer ve bunu söyleriz. ABD, terör örgütleri PKK/YPG’ye silah yardımı yapıyor, bu desteğin sona ermesi gerekiyor” diye sitem etti.D

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!