SON DAKİKA

Erdoğan’dan Kudüs tepkisi: Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı önünde toplanan kalabalığa yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle: Malum Türkiye saatiyle dün gece ABD Başkanı Kudüs’le ilgili açıklamasını yaptı.

Bu haber 07 Aralık 2017 - 17:31 'de eklendi. 64

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı önünde toplanan kalabalığa yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

 • Malum Türkiye saatiyle dün gece ABD Başkanı Kudüs’le ilgili açıklamasını yaptı. (Kahrolsun İsrail sloganları) Kudüs, Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak Müslümanların ilk kıblegahıdır. İlk kıblemizdir bizim Mescid-i Aksa.  Böyle bir adımı atmak dünyada, özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Siyasi liderler karıştırmak için değil barıştırmak için olurlar.  Tabii, ABD, aslında Birleşmiş Milletler 1980 kararını adeta hiçe saymıştır. Bugüne kadar ABD ve İsrail’den başka dünyada hiçbir ülkenin 1980 BM kararının dışında, ona aykırı bir adımı olmamıştır. Sayın Trump’ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil. Şu anda Sayın Trump’ın bu açıklamaları adeta ‘mikser’ görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil.

#Canlı: #CumhurbaşkanıErdoğan, Esenboğa Havalimanı’nda işçilere hitap ediyor https://t.co/6Su6iwFZmU

— AA Canlı (@AACanli) 7 Aralık 2017

‘PAPA İLE GÖRÜŞECEĞİM’

 • Telefonla görüşmelerimi sürdürüyorum. Burada sadece İslam ülkelerini değil hatta Papa’yla da görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam veya yarın sabah görüşeceğiz. Çünkü burası aynı zamanda Hristiyanların da mabedi, onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin’le de görüşmemi yapacağım. Batı ülkeleri, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya’yla da görüşmelerimi yapacağım. Çünkü bu artık sadece Müslümanların değil adeta insanlığın görevidir.

‘GÜÇLÜ OLMAK, HAKLI OLMAK DEĞİLDİR’

 •  Sayın Trump, ‘Ben güçlüyüm, öyleyse haklıyım’ diyorsa yanılıyordur. Güçlü olmak, haklı olmak değildir. Haklı olan güçlüdür, bunu bilmesi lazım. 

‘MAHKEMEDE DÖNEN DOLAPLARI GÖRÜYORSUNUZ…’

 • Bu kumpasların altında ve arkasında nelerin olduğunu da son zamanlarda da bu mahkeme sürecinden gayet iyi biliyoruz. Şu anda mahkemede dönen dolapları görüyorsunuz. Şunda yalan söyledim, bunda yalan söyledim. Rüşvet almadım… Haftalardır aylardır ne ile meşguldü bu insanlar? 

“Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘ABD’nin #Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması’ kararına tepki https://t.co/RdEreZ4tAo pic.twitter.com/y19F3u8oRr

— ANADOLU AJANSI (@anadoluajansi) 7 Aralık 2017

 • Çarşamba günü Kudüs ile ilgili İİT (İslam İşbirliği Teşkilatı) liderler zirvesini İstanbul’da toplayacağız ve bu toplantımızdan sonra da bazı etkinlikleri planlama çalışmalarını ayrıca yapıyoruz. Çünkü burada durmak yok, yola devam. 

‘ARTIK ‘BENİM SONUM NE OLACAK’ YOK’

  Erdoğan ayrıca taşeron işçilere kadro verilmesi planıyla ilgili de şunları söyledi:

  “Taşeronla ilgili gerek belediyelerin gerek devletin atacağı adımlar planlandı. En son biz de birlikte oturup bu çalışmaları değerlendirdik ve sonunda da Salı günü grup toplantısında açıkladığımız gibi bu karara vardık. Hayırlı olsun. Kolay değil 900 bin işçi bundan istifade ediyor. Artık benim sonum, benim akıbetim ne olacak diye bir sorun yok. Yeter ki herkes kamunun kurallarına uysun.”

  Parlamentohaber.com | Korku yok!

  "Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

  "NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

  PH ANDROİD UYGULAMASI

  PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

  En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

  Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

  Google Play'den alın