Privacy Policy Page
SON DAKİKA

ERDOĞAN’DAN BACA FİLTRESİ ERTELEMESİNE VETO!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, kamuoyunun tepkisinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santrallere filtre takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen düzenlemeyi veto ettiğini duyurdu.

Bu haber 02 Aralık 2019 - 18:10 'de eklendi.
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santrallere filtre takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen düzenlemeyi veto ettiğini açıkladı.AKP’nin teklif ettiği düzenleme Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilmişti. Akp Sözcüsü Çelik, sosyal medyada yoğun tepkiye sebep olan düzenlemeyi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’nın 56. ve 89. maddeleri uyarınca reddettiğini belirtti.

AKP Sözcüsü Çelik, termik santrallere ilişkin soruları da yanıtladı.

“Sayın Cumhurbaşkanımız insan sağlığı ve çevrenin korunmasındaki hassasiyetin Anayasal görevi olduğunu ifade ediyorlar. “ diyen Çelik, ertelemenin insan sağlığı ve çevrenin korunmasıyla bağdaşmadığını söyledi.Çelik, “Yeniden görüşülmede nasıl bir durum ele alınacak?” sorusuna, “Yeni bir süreç nasıl olur, bir şey söyleyemem şu anda.” yanıtını verdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!