SON DAKİKA

Erdoğan, video konferansla Zeytin Dalı Harekatı hakkında bilgi aldı

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının verdiği bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü Beştepe’deki kabullerini tamamlamasının akabinde saat 23.

Bu haber 23 Ocak 2018 - 1:51 'de eklendi. 59

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının verdiği bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü Beştepe’deki kabullerini tamamlamasının akabinde saat 23.00’te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nde video konferans aracılığıyla canlı bağlantılar gerçekleştirdi.

İlk olarak Zeytin Dalı Harekatı’nın sevk ve idaresinden sorumlu olan 2. Ordu’nun Hatay’daki Harekat Merkezi’ne bağlanan Erdoğan, Afrin’e yönelik operasyonla ilgili son bilgileri Korgeneral İsmail Temel Metin’den dinledi.

Erdoğan, daha sonra da Genelkurmay Başkanlığı Harekat Merkezi ve Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi’nde görevlerinin başında olan generallerle konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “harekatın planlandığı biçimde icra edildiğini ve morallerinin en yüksek seviyede olduğunu” belirten TSK mensuplarına başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekat merkezleriyle görüşmelerini müteakiben, sırasıyla Hatay Valisi Erdal Ata, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kilis Valisi Mehmet Tekin Arslan ve Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile de canlı bağlantılar gerçekleştirerek söz konusu kentlerdeki durum hakkında bilgi aldı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın