SON DAKİKA

Erdoğan: Sultan Alparslan kimlerle mücadele ettiyse 15 Temmuz'da biz de onlarla mücadele ettik

"Yedi düvele karşı mücadele veriyoruz"

Bu haber 26 Ağustos 2017 - 14:30 'de eklendi.
Abone ol

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türklerin Anadolu'da kesin olarak hâkimiyet sağladığı Malazgirt Zaferi'nin 946'ncı yıl dönümünde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Sultan Alparslan savaşmak için ordusunun önüne geçtiğinde, "Şehit olursam bu beyaz elbisem kefenim olsun. Zaferi kazanırsak istikbal bizimdir" demiştir. Bu zafer bize yeni bir istikbal kazandırdı. Yaklaşık iki asır sonra da Osmanlı çınarı Anadolu'da kök salmaya, 7 iklim, 4 kıtayı gölgesi altında toplamaya başladı. 

Yazık sana titremeyen vicdana, yazık seni kurtarmayan insana. Ey Anadolu, sen ki asılarca hem Yavuz'u hem Yunus'u bağrında yaşattın. Sen ki düşmanlıkla bakanı bileğinle karşıladın. Bir asır önce senin kollarını kanatlarını budamakla kalmayıp seni yerinden sökmeye çalıştılar. Çanakkale'de, Dumlupınar'da, 15 Temmuz'da Türk milleti sana öyle bir sarıldı ki tüm dünya şaştı kaldı.

Her tümseğinin altında bir şehit yatma pahasına da olsa Türk milleti bağımsızlığından ve namusundan vazgeçmedi. Anadolu'da hikâyemizin başladığı yeri yani Malazgirt'i asla unutmamalıyız.

Tarihi öğrenmeyenler onu tekrar yaşamak zorunda kalırlar. Ülkemizde Malazgirt Zaferi uzun zaman ihmal edildi. Malazgirt'i devleti yönetenler unutsa da bu millet unutmadı. İşte çağrımızı yaptık ve bugün millet Malazgirt'te.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Anadolu'yu yeniden gönül coğrafyamızın atan kalbi, düşünen beyni her anlamda canlı hale getireceğiz. Malazgirt'i anlamayanlar bugün bizi ne için her fırsatta tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dediğimizi anlayamazlar.

Türk'üyle, Kürdüyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle tek milletiz. Biz et ve tırnak gibi tek milletiz. Tek vatan. Bayrağımıza eş bayrak, asla. Bayrağımızın rengi şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımızın ifadesi. Yıldız, şehidimizin ta kendisi. 

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer üstünde ölen varsa topraktır. Kimse vatanımızı bölmeyi parçalamayı aklından geçirmesin."

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!