SON DAKİKA

Erdoğan, Sudan, Çad ve Tunus’a gidecek

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin köklü, tarihi ve kültürel ilişkilere sahip olduğu Sudan, Çad ve Tunus’ta yapılacak görüşmelerde, ikili ilişkiler ve işbirliği tüm ayrıntılarıyla ele alınacak.

Bu haber 22 Aralık 2017 - 18:43 'de eklendi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin köklü, tarihi ve kültürel ilişkilere sahip olduğu Sudan, Çad ve Tunus’ta yapılacak görüşmelerde, ikili ilişkiler ve işbirliği tüm ayrıntılarıyla ele alınacak. Bunun yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Ziyaretler vesilesiyle, bu ülkelerle çeşitli alanlarda işbirliği anlaşmalarının imzalanmasının da planlandığı vurgulayan açıklamada, şöyle denildi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretleri vesilesiyle düzenlenecek iş forumları, işadamlarımızın yerel muhataplarıyla bir araya gelerek işbirliği imkânlarını ele almalarına fırsat oluşturacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz yıllarda Afrika ülkelerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerin devamı niteliğinde olan bu ziyaretler, Afrika Ortaklık Politikamız kapsamında kıtayla işbirliğimize derinlik kazandırılmasına yönelik irademizin somut göstergesidir.

CUMHURBAŞKANLIĞI DÜZEYİNDE İLK RESMİ ZİYARET

Sayın Cumhurbaşkanımızın Sudan ve Çad’ı ziyaretleri, Türkiye’den bu ülkelere Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleştirilen ilk resmi ziyaret olması bakımından tarihi öneme sahiptir. Tunus’a yapacakları ziyaret ise 2012 yılından bu yana Türkiye’den Tunus’a Cumhurbaşkanı seviyesinde ilk ziyareti teşkil etmektedir.”

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine bakanlar, diğer yetkililer ve işadamlarından oluşan geniş bir heyetin de refaket edeceği kaydedildi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!