SON DAKİKA

ERDOĞAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İÇİN TARİH VERDİ

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bugün üçüncü kez telekonferans yöntemiyle toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı sonrası açıklama yapıyor.

Bu haber 13 Nisan 2020 - 19:10 'de eklendi.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bugün üçüncü kez telekonferans yöntemiyle toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı sonrası açıklama yapıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Türkiye koronavirüs ile mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Hiçbir eksiğimiz yoktur, tedarikte de sıkıntı yaşamıyoruz. 32 milyon vatandaşımıza Sağlık Bakanlığı’nın doğrulama mesajı gitmiştir. Sağlık kurumlarımız hem tedavi hem de yoğun bakım üniteleri olarak salgınla başa çıkabilecek kapasitedir.

Yoğun bakım yatağı sayımız 40 bini buluyor. Hadımköy’de de 100 Derince’de 250 yataklı yeni hastaneler kuruyoruz.

Toplam test sayısında en başlardaki gruplarda yer alıyoruz. Toplamda 410 binin üzerine çıktık. Test oranımız vaka oranımız aşağı yönlüdür. Taburcu olan hasta sayımız 5 bine yaklaştı.

Ülkemizi koronavirüs ile mücadelede örnek gösteriyorlar. Bizden destek isteyen her ülkenin çağrısına imkânlarımız doğrultusunda cevap vermeye çalışıyoruz.

Karşımızdaki tehlike dinamik bir süreci yönetmemizi gerektiriyor. Aldığımız tedbirleri güncelliyor ve geliştiriyoruz. Sokağa çıkama yasağı da bu tedbirlerden biridir. Gereksiz kargaşanın bir daha tekrar etmemesi için gereken tedbirleri alacağız.

İçişleri Bakanımızın bu konudaki sorumluluğu üstlenerek gösterdiği hassasiyeti takdirle karşılıyorum ama istifasını kabul etmedim. Başarılarına yakinen şahit olduğum bakanımız görevine devam ediyor. verdi destekten dolayı Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Hafta sonları sokağa çıkma yasağını ihtiyaç duyuldukça sürdürme kararı aldım. 17 Nisan – 19 Nisan arası sokağa çıkma uygulanacak ”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!