Erdoğan Sinyalini Vermişti! Yeni Vergi Geliyor

Kripto para yasasının geciktirilmeden TBMM’ye gönderileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda hızlı bir aksiyon alınacağına dair sinyaller verdi…

Erdoğan Sinyalini Vermişti! Yeni Vergi Geliyor
Yayınlama: 25.12.2021
Düzenleme: 25.12.2021 01:57
0
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Dolmabahçe sarayında ekonomi basını temsilcileriyle bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda kripto paralarla ilgili yapılan çalışmalar konusunda bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para yasa tasarısının hazır olduğunu dile getirdi. 

Kripto para yasasının geciktirilmeden TBMM’ye gönderileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda hızlı bir aksiyon alınacağına dair sinyaller verdi. Hazırlanan kripto yasasının detayları hakkında henüz bilgi verilmezken önümüzdeki günlerde detaylarının ortaya çıkması bekleniyor. 

Ancak Odatv’nin Külliye kaynaklarından edindiği bilgilere göre dün yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 55 internet sitesine erişimin engellenmesinin ardından kripto paralardan elde edilen gelirlere sıkı bir denetim getirilecek. Bu amaçla Erdoğan’ın açıkladığı yapılan çalışma kapsamında da kripto para işlemlerinden vergi alınacağına dair çalışmanın bu yasa tasarısında olacağı aktarıldı. Vergi oranının henüz belirlenmediği belirtilse de işlemler üzerinden bir kesintiye gidilmesi gündemde.

Kripto paralarla ilgili son açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “kriptolarla devam eden bir savaşımız var” söylemiyle bu sektörün Türkiye’deki faaliyetlerinin kontrol altında alınması gerekliliğinin önemli olduğuna değinmiş, yasa çalışmalarının hızlı şekilde devam ettiğini de sözlerine eklemişti. 

Bugün, ekonomist ve akademisyenlerle yapılan toplantı esnasından kripto paraların da gündeme gelmesi, Türkiye’de kripto para yasasının beklenenden erken bir zamanda yürürlüğe gireceğinin önemli bir göstergesi olarak duruyor.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı