SON DAKİKA

Erdoğan: “Sığınmacılara Kapılarımız Sonuna Kadar Açık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacılara ilişkin yeni açıklamalar yaptı. Erdoğan, “Sığınmacılara kapılarımız sonuna kadar açık. Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Onları asla bu topraklardan kovmayız, kovmayacağız” dedi.

Bu haber 09 Mayıs 2022 - 17:33 'de eklendi.
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen MÜSİAD 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri’nde konuştu.

Erdoğan, sığınmacı sorunu ve Suriyelilerin geri dönüşü hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Erdoğan, “Biz muhacirlik ve ensar kelimesinin ne olduğunu bilen bir kültürüz. Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bizim kapımız açık, onlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Birilerinin kalkıp ülkemize hicret eden ama Suriye, ama Afganistan, ama Irak, İran fark etmiyor biz muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Muhacirlik, ensar nedir? Bunu anlamayan bilmeyenlerle bizim işimiz yok. Biz bu yolda aynı anlayışla devam ediyoruz. Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal. Siz ne derseniz deyin biz ordayız. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler. Biz onları asla bu topraklardan kovmayız ve kovmayacağız da bunu bilesin

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR