SON DAKİKA

Erdoğan: Özgürlük, asla sorumsuzluk veya huzursuzluk demek

Kazakistan’daki İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bölgede yaşanan insani dramın önüne

Bu haber 10 Eylül 2017 - 12:14 'de eklendi. 88

Kazakistan’daki İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgede yaşanan insani dramın önüne geçmek için Myanmar ve Bangladeş hükümetleri ile çalışmak istiyoruz” dedi.

“Özgürlük, asla sorumsuzluk veya huzursuzluk demek değildir” diyen Erdoğan “İslam ülkeleri olarak vatandaşlarımızı internetin tüm nimetlerinden yararlandırırken zararlarından da korumalıyız” diye konuştu.

Erdoğan, “Bölgede yaşanan insani dramın önüne geçmek için Myanmar ve Bangladeş hükümetleri ile çalışmak istiyoruz. Baskı ve katliamlardan kurtulmak için topraklarına sığınan Müslümanlara gerekli kolaylığın gösterilmesi beklentisi ve yardım teklifimizi Bangladeş makamlarına ilettik. Uluslararası kuruluşlar, bilhassa da İslam ülkeleri olarak bizler elimizden gelen tüm imkanlarla bu zulmün son bulması için birlikte mücadele etmeliyiz.” dedi.

Erdoğan, “İlk kıblemiz Kudüs’ün ve Harem-i Şerif’in kutsiyetinin ihlal edilmesine de asla izin veremeyiz. Mescid-i Aksa’ya yönelik saygısızlıkların, tahriklerin ve provokasyonların önüne geçilmesi için çok daha kararlı bir tutum ortaya koymalıyız.” diye konuştu.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın