SON DAKİKA

Erdoğan, kendi dönemlerinde getirilen yayla yasağının kaldırılacağını 'müjde'ledi!

“Önümüzdeki bahardan itibaren, güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasaklarını inşallah kaldırıyoruz”

Bu haber 23 Aralık 2017 - 19:34 'de eklendi.
Abone ol

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önümüzdeki bahar aylarında Hakkari’de kendi dönemlerinde getirine yayla yasağının kalkacağını ‘müjde’ledi. Erdoğan “Önümüzdeki bahardan itibaren, uzun zamandır güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasaklarını inşallah kaldırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin Hakkari İl Kongresine katıldı. Erdoğan, "Önümüzdeki bahardan itibaren, uzun zamandır güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasaklarını kaldırıyoruz. Ama yaylalarınıza sahip çıkın. Teröristlere en ufak bir tehditte 'al sana bir baş hayvan' diyecek misiniz? Mesele o. Biliyorsunuz bir süredir et fiyatlarının yüksekliğinden dolayı hayvancılık meselesini tartışıyoruz. Hakkari'nin böyle yaylaları varken bizim böyle bir tartışma yapıyor olmamız ne kadar abes. Yasak kalktığında Hakkari'de hayvancılık konusunda büyük bir atak bekliyoruz" dedi. 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 1992 yılından bu yana süren yayla yasağı 2013 yılında kaldırıldı. Ancak 2016’da Çözüm Süreci’nin sona ermesiyle birlikte çatışmaların başlamasının ardından yaylalar “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilerek yeniden yasaklandı. 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!