SON DAKİKA

Erdoğan cevap verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ailesinin yurtdışına para kaçırdığına ilişkin iddialarına bugün yanıt

Bu haber 26 Kasım 2017 - 11:39 'de eklendi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal KIılıçdaroğlu’na 1,5 milyon TL’lik tazminat davası açmasına gerekçe olan ailesinin yurt dışına para kaçırdığına dair iddialarına bugün yanıt vereceğini açıkladı.
AKP Balıkesir İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Erdoğan, CHP’ye ve partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na 1,5 milyon liralık tazminat davası açtığı iddialarla ilgili, “Anamuhalefetin başındaki kıfayetsiz şahsın şahsım ve ailemle ilgili iftiralarına yarın cevap vereceğim için şimdi o konulara girmiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun iddiaları
Kılıçdaroğlu, geçen Salı günü yaptığı grup toplantısında Erdoğan’la ilgili şu iddiada bulunmuştu: “Çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün, yurt dışında, vergi cennetinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor muydun? Sen misin yerli ve milli, ben miyim yerli ve milli? Bunun cevabını bekliyorum. Kaç milyon dolar paran var? Çıkar bakalım. Çıkacağız milletin önüne. Benim, çocuklarımın, dünürümün 1 dolar hesabını bulursan gel bana söyle. Senin kaç milyon dolar paran var bunu bir çıkar bakalım.”

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bu iddiaları üzerine 1,5 milyon TL’lik tazminat davası açmıştı.

Kılıçdaroğlu’na Soçi eleştirileri
Öte yandan Erdoğan, Soçi zirvesi üzerinden Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerini sürdürdü: “Anamuhalefet konusunda bir ilerleme kaydedemedik. Müzelik bir anamuhalefetimiz var. Hala milli meselelerde dahi kişisel hırslarının esiri olan bir anamuhalefete sahibiz.

Soçi’de çok önemli bir toplantı yaptık. Başta Suriye olmak üzere bölgesel meseleleri görüştük. 7 yıldır devam eden, yaklaşık 1 milyon insanın hayatını kaybetmesine, 12 milyon Suriyeli’nin evini terk etmesine neden olan bu krize nasıl bir kriz bulabileceğimizi müzakere ettik. Beklentiyi boşa çıkarmadık. İnsani dramı sonlandırmaya yönelik kritik kararlar aldık. Bu kararların olumlu yansımalarını görmeye başlayacağız. 15 günde bir, ayda bir bir araya gelmelerimiz de devam edecek. Bizim anamuhalefet ne gördü? Sandalye gördü… Tarihi Soçi Zirvesi’nde CHP’yi ilgilendiren tek şey kaza ile düşen sandalye oldu. Düşen sandalye teorisi kazandıracak diye bekledik ama olmadı. Anamuhalefet partisi değil sanki komedi sahnesi. Göz nereye bakarsa gönül oraya bakar. Gönül nereye akarsa ayak oraya koşar.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!