SON DAKİKA

ERDOĞAN, ANKARA’YA OKUL ARKADAŞINI ATADI

Cumhurbaşkanlığı kararı ile bürokrasideki değişim devam ediyor. Bakanlıklar ve bağlı bulundukları kurumlara yönelik görevden alma ve yeni atamalara hız veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyanet, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde atama kararlarını yayımladı.

Bu haber 28 Haziran 2019 - 16:30 'de eklendi.

5 ile yeni müftü atanırken en dikkat çeken atama Ankara Müftülüğü’ne oldu. Erdoğan, Başkentin müftülüğüne askerlik ve İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan’ı atadı.

Bakanlıklar ve bağlı bulundukları kurumlara yönelik görevden alma ve yeni atamalara hız veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyanet, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde atama kararlarını yayımladı.

5 ile yeni müftü atanırken en dikkat çeken atama Ankara Müftülüğü’ne oldu. Erdoğan, Başkentin müftülüğüne askerlik ve İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan’ı atadı.

Başkent’in müftülüğüne getirilen Doğan’ın Erdoağan’ın askerlik arkadaşı olması dikkat çekti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Doğan, Rize Müftüsü iken müftülüğün sayfasında “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın aralarında İl Müftümüz Yusuf Doğan’ın da bulunduğu silah arkadaşları” başlığıyla Erdoğan ile olan askerlik fotoğrafı yayımlanmıştı. Fotoğrafta Erdoğan’ın da arkadaşları ile birlikte elinde tüfekle poz verdiği görülüyordu. Sayfayı takip edenlerden bir kişinin “Yalakalık yapmayın” şeklinde yorumda bulunduğu fotoğrafın Doğan’ın talimatı ile kaldırılması basına yansımıştı.

Kocaeli Müftüsü olduğu dönemde AKP’den milletvekili adaylığı için istifa eden daha sonra da Ankara Müftülüğü’ne atanan Mehmet Sönmezoğlu ise Manisa Müftülüğü görevine getirildi. İstanbul’da Ensar Vakfı ile yakın ilişkisi dikkat çeken Esenyurt Müftüsü Abdülcelil Çakar da Bartın Müftülüğü’ne atandı. Kocaeli Müftülüğüne Sinan Cihan, Van Müftülüğü’ne ise Ömer Keskin getirildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!