SON DAKİKA

emniyet personeli atamaları

Emniyet personelinin 2018 yılı genel atamaları kapsamında baş komiser, komiser, komiser yardımcısı, baş polis memuru ve polis memuru rütbelerinde atamalar ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirildi. Personelin yüzde 80’i ilk 3 tercihinden birine, yüzde 95’i ise 7 tercihinden birine atandı.

Bu haber 30 Haziran 2018 - 14:21 'de eklendi.

Emniyet personelinin 2018 yılı genel atamaları kapsamında baş komiser, komiser, komiser yardımcısı, baş polis memuru ve polis memuru rütbelerinde atama ve yer değiştirme işlemleri yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Müdürlüğün ilgili mevzuat hükümlerince belirlenen 2018 yılı genel atamaları çerçevesinde baş komiser, komiser, komiser yardımcısı, baş polis memuru ve polis memuru rütbelerinde 16 bin 558 personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirildi.

BİRİNCİ HİZMETTEN İKİNCİ HİZMETE

Birinci hizmet bölgesinden ikinci hizmet bölgesine 7 bin 967, ikinci hizmet bölgesinden birinci hizmet bölgesine 7 bin 928, ikinci hizmet bölgesinden ikinci hizmet bölgesine de 663 personelin atama işlemleri yapıldı, 38 bin 235 personelin ise ipka talepleri kabul edildi.

Ayrıca, başkomiser rütbesinden emniyet amirliği rütbesine terfi eden 105, komiser rütbesinden başkomiser rütbesine terfi eden 105, komiser yardımcısı rütbesinden komiser rütbesine terfi eden 347, başpolis memurluğu rütbesinden kıdemli başpolis memurluğu rütbesine terfi eden 2 bin 670 personelin atama ve yerleştirme işlemleri tamamlandı.

POL-NET’TEN ÖĞRENİLEBİLECEK

Personelin talepleri dikkate alınarak yapılan işlemlerde ise birinci hizmet bölgesinden ikinci hizmet bölgesine giden personelin yüzde 80’i ilk üç tercihinden birine, yüzde 95,14’ü ise 7 tercihinden birine atandı.

İkinci hizmet bölgesinden birinci hizmet bölgesine dönen personelin yüzde 69,49’unun ilk üç tercihinden birine, yüzde 92,24’ünün ise 7 tercihinden birine ataması yapıldı.

Ataması yapılan personel, Pol-Net sisteminden giriş yaparak buna ilişkin bilgilerine ulaşılabilecek.

AA

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!