SON DAKİKA

Egemen Bağış: Hiçbirimiz güvende değiliz

İstanbul Beşiktaş’ta 8. Boğaziçi Zirvesi’nin ön tanıtım toplantısında konuşan Eski bakan Egemen Bağış, güvenliğin ve göçün

Bu haber 28 Kasım 2017 - 11:04 'de eklendi.

İstanbul Beşiktaş’ta 8. Boğaziçi Zirvesi’nin ön tanıtım toplantısında konuşan Eski bakan Egemen Bağış, güvenliğin ve göçün ticareti etkilediğini belirterek, “Hepimiz güvende olmadıkça aslında hiçbirimiz güvende değiliz. İstanbul güven olmadıkça, Lizbon, Paris ve Berlin’in güvende olduğunu hiç kimse iddia edemez” dedi.

Bağış, “Bunun güvenlik ile alakası hepimiz biliyoruz ki aslında güvenlik ve göç her şeyi etkilediği gibi ticareti de etkiler. Hepimiz güvende olmadıkça aslında hiçbirimiz güvende değiliz. İstanbul güven olmadıkça, Lizbon, Paris ve Berlin’in güvende olduğunu hiç kimse iddia edemez. Diyarbakır güvende olmadıkça Lion, Brüksel ve Atina’nın güvende olduğunu kimse söyleyemez. Artık gerçekten çok daha entegre bir dünyada yaşıyoruz” dedi.

Boğaziçi Zirvesi’nin önemine de değinen Bağış, “Boğaziçi Zirvesi’nin 8. kez düzenlenen gerçekten çok enteresan sahnelere imkan verecek. Bu akşamki yemekte bile masamızda normalde birbirleriyle görüşmeyen bir Suudi ve Katarlı bakan aynı masayı paylaştı. Bu da gerçekten Türkiye’nin ve İstanbul’un barış konusunda ne kadar önemli küresel bir merkez olduğunu ortaya koyuyor. Zirve hem iş dünyasını hem siyaset dünyasını hem de kültür dünyasını bir araya getiriyor. Türkiye doğunun en batılı, batının en doğulu ülkesi olarak, İstanbul’da Asya’nın en Avrupalı, Avrupa’nın da en Asyalı şehri olarak böyle bir zirve için mükemmel bir merkezdir. Ümit ediyorum ki zirvenin yankıları dünyanın her yerinden duyacağız” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!