SON DAKİKA

Edirne Esnafından Bulgarlara Kampanya: PCR Masraflarını Karşılayacaklar

Bulgaristan’da Çin Virüsü salgınına karşı alınan yeni tedbirler Edirne esnafının işlerini azalttı.

Bu haber 28 Ocak 2022 - 17:31 'de eklendi.
Abone ol

Bulgar Sağlık Bakanlığı ülkeye giriş çıkışlarda PCR testi zorunluluğu getirince Edirne pazarını yağmalayan Bulgar turistler daha az gelmeye başladı. 

BULGARLAR PCR MALİYETİ NEDENİYLE GELEMEZ OLDU

AKP iktidarının ekonomi politikasıyla Türk lirası tarihi değer kayıpları yaşadı. Kur farkı nedeniyle Bulgar turistlerin yaptığı alışverişten büyük kâr eden Edirne esnafının da iştahı kabardı. Ancak Bulgaristan’da artan Çin Virüsü vakaları nedeniyle Bulgaristan Sağlık Bakanlığı yeni tedbirler aldı.

Bulgaristan’a giriş yapacak kişilerin geçerli aşı sertifikası veya hastalığı geçirdiğine dair belge ve en geç 72 saat öncesinden yapılmış negatif PCR testi ibraz etmeleri gerekiyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BULGARLARIN PCR ÜCRETİNİ KARŞILAYACAKLAR

PCR testinin maliyetinden dolayı Bulgarlar Edirne pazarını yağmalamaya gelmeyince, Edirne esnafı, kampanya başlattı. Buna göre, bin TL ve üzeri alışverişlerde PCR test ücretini karşılayacaklarını açıklayan Edirne esnafından Ahmet Ezer, bu kampanyanın olumlu olacağını düşündüğünü belirtti. Ezer, Türk vatandaşlarına da lütfederek, aldıkları ürünlerde yüzde 15 indirim uygulayacaklarını belirtti. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

      Parlamento Haber | Korku yok!