SON DAKİKA

DÜNYAYI KORKUTAN CORONA VİRÜRSÜ NEDİR?, NASIL BULAŞIR?, BELİRTİLERİ NELERDİR?

Virüslerin oluşumları, bulaşma yolları ve belirtileri birbirinden farklılık gösterir. Peki, Corona Virüsü Nedir? Corona Virüsünün Belirtileri Nelerdir? sorusunun cevabı haberimizde…

Bu haber 22 Ocak 2020 - 0:43 'de eklendi. Son Güncelleme22 Ocak 2020 - 00:50
Peki, Corona Virüsü Nedir? Corona Virüsünün Belirtileri Nelerdir? sorusunun cevabı

Corona Virüsü Hastalığı Nasıl Bulaşıyor?

Çok bulaşıcı olan bu virüs dışkıyla çevreye bulaşır. Yeni doğan yavruları bu virüse karşı oldukça dirençsizdir. Stres ve dirençsiz bünyelerin bu hastalığa yakalanma riski daha fazladır.

Corona Virüsü Nasıl Büyüme Gösterir?

Virüs vücuda girdikten sonra ince bağırsak mukozasında gelişimini tamamlar ve eptiel hücre stoplazmasında hızla büyür. Bakteriler var olan enfeksiyonu artırır.

Corona Virüsünün Belirtileri

Vücudunuza corona virüsünün bulaştığını nasıl anlarsınız, bu hastalığın belli başlı belirtileri nelerdir? Hastalık bazen belirsiz, bazen de şiddetli bir şekilde kendini belli eder. Hastalığın belirtilerini şöyle sıralayabiliriz; depresyon, kilo kaybı, ciddi uyku hali, pis kokulu sarı turuncu arası ishal, kusmayla beraber başlar ve zaman zaman kanlı da olabilir. Bu belirtiler görülmesiyle birlikte hemen bir doktora gidilmeli ve önlem olarak 3-4 hafta aralıklarla aşılama yapılmalıdır. Her yılda bu aşılama sürekli olarak tekrar edilmelidir. Çok şiddetli olan bu virüs hastanın aşırı zayıflaması durumunda ölüme yol açıyor. Ancak iyi bir bakım ve dikkatli bir tedavi ile bu hastalık 10-12 gün içinde iyileşme gösterebilir. Bunun için hasta temiz bir ortamda ve doktor tavsiyelerine uyması gerekir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!