SON DAKİKA

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NDEN KAFA KARIŞTIRAN AÇIKLAMA

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yaptığı açıklama, belirti göstermeyen hastaların corona virüsünü ne oranda yayabileceği konusunda kafa karışıklığına neden oldu.

Bu haber 10 Haziran 2020 - 2:04 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

DSÖ, örgütün corona virüsü sorumlusu Maria Van Kerkhove’in belirti göstermeyen hastaların virüsü nadiren yaydığı yönündeki açıklaması üzerine soruları yanıtlamak amacıyla sosyal medya üzerinden canlı yayın düzenledi.

Örgütün açıklamaları, corona virüsü enfeksiyonlarının üçte birinin belirti göstermeyen hastalardan geçebileceğini söyleyen ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri gibi bazı halk sağlığı merkezlerinin iddialarıyla çelişiyor.

CNN’in haberine göre, Kerkhove, pazartesi günü sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen toplantıda, hastalığı belirtisiz atlatan kişilerle ilgili “Hastalığı belirtisiz atlatan kişilerin virüsü başkasına bulaştırma durumu halen nadir görülen bir olaydır” demişti.

Ancak DSÖ tarafından yapılan açıklamada, belirti göstermeyen hastaların virüsü ne oranda yayabileceğinin büyük bir bilinmeyen olduğunu duyuruldu.

Atatürk'ün Katilleri

Açıklamada, “Hastalığın çoğunlukla belirti taşıyan insanlarda bulaştığını biliyoruz. Ancak belirti göstermeyen bir alt grup daha var ve kaç insan belirti göstermeden virüsü taşıyor, bu soruya henüz cevap bulamadık” ifadeleri kullanıldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!