SON DAKİKA

DİYANET’TEN 10 KASIM MESAJI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş 10 Kasım öncesi Cumhuriyet, Atatürk ve laiklik düşmanı “tarihçi” Kadir Mısıroğlu’na “Geçmiş Olsun” ziyaretinde bulundu.

Bu haber 10 Kasım 2018 - 14:29 'de eklendi. Son Güncelleme10 Kasım 2018 - 17:24

‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da “Hocam” dediği ve hem Saray’da ağırladığı hem de yine bir hastalığı nedeniyle hastanede ziyaret ettiği Mısıroğlu yakın zamanda ayağından bir operasyon geçirmiş, tedavisinin ardından taburcu olmuştu.

Şeriatçı ve hilafet yanlısı görüşlerini açıkça dile getirmekten sakınmayan Mısıroğlu hakkında geçtiğimiz yıl Atatürk’e hakaretten soruşturma açılmıştı. Ancak Mısıroğlu hakkında açılan soruşturmada mahkeme takipsizlik kararı vermiş, bunun üzerine yapılan itirazı da İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hâkimliği reddetmişti.

Gerici isime soruşturma açılmasına neden olansa yine şeriat özlemini ve Atatürk düşmanlığını kustuğu şu sözleriydi:

“İstediğimiz olmuş değildir. Yarı yoldayız. Nasıl buluğa ermemiş bir çocuğa ‘niye evlenmiyorsun’ demezsen Hükümet’e de ‘niye şeriatı ilan etmiyorsun’ diyemezsin. Vakti var. Her ulus bir zamana rehmolunmuştur. Sizin nesliniz İslam’ın mutlak galebesini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini görecek. Siz göreceksiniz. O gün beni hatırlayın.”

DİYANET’İN TEPESİNDEN ZİYARET

Kadir Mısıroğlu’na Atatürk’ün ölüm yıldönümü öncesi Diyanet’in en tepesindeki isimden yapılan bu ziyaret büyük tepki çekti.

İşte Mısıroğlu’nun torunu Nurullah Mısıroğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafları sosyal medyada tepkilere yol açtı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!