SON DAKİKA

Dışişleri ‘IKBY’ye uçuşları askıya alma kararı’nı hatırlattı:

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) bağımsızlık referandumunun ardından Ankara-Erbil hattındaki gerilim büyüyor

Bu haber 28 Eylül 2017 - 15:52 'de eklendi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) bağımsızlık referandumunun ardından Ankara-Erbil hattındaki gerilim büyüyor.

Dışişleri Bakanlığı, Erbil ve Süleymaniye havalimanlarına yapılacak uçuşların askıya alınacağını, bu yüzden bölgedeki Türkiye vatandaşlarından uygulama başlamadan bölgeyi terk etmelerini istedi.

Bakanlığın açıklaması şöyle:

“Irak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 29 Eylül 2017, Cuma günü yerel saatle 18:00’den itibaren Erbil ve Süleymaniye havalimanlarına/havalimanlarından uçuşların (Irak havayolu şirketlerinin Irak içi uçuşları hariç) askıya alınacağını açıklamıştır. Vatandaşlarımızın seyahat planlamalarında bu gelişmeyi dikkate almaları ve IKB’de kalmaları zorunluluk arzetmediği takdirde uçuşlar askıya alınmadan bölgeden ayrılmalarında fayda görülmektedir.

“Bu çerçevede, anılan tarihten itibaren ülkemizle Erbil ve Süleymaniye arasında karşılıklı sefer düzenlenmesi mümkün olamayacaktır. Anılan tarih ve saate kadar ülkemizle Erbil ve Süleymaniye arasındaki güzergahlarda yapılacak uçuşların kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışma başlatılmıştır.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!