SON DAKİKA

Denizli Belediyesi, TÜGVA için Kira Ödediği Binayı, Vakfın Kullanımına Sunduğu Ortaya Çıktı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) için Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin de seferber olduğu ve aylık 32 bin 550 TL kira ödediği binayı, vakfın kullanımına sunduğu ortaya çıktı.

Bu haber 15 Ekim 2021 - 19:11 'de eklendi.
Abone ol

Denizli Büyükşehir Belediyesi de Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) için seferber oldu.

SAYIŞTAY ‘T VAKFI’ DİYEREK GİZLEMİŞTİ

Sayıştay, AKP’li Denielezli Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı mali hesaplarına yönelik yaptığı incelemede mevzuata aykırı şekilde taşınmaz tahsislerine yönelik tespitlerde bulunurken, taşınmaz kiralanan vakıflardan birini de “T Vakfı” ifadesiyle kayda geçirmişti. Vakfa ilişkin kamuoyuna sızdırılan belgeler arasında yer alan bir protokolle, Sayıştay’ın kayda geçirdiği “T Vakfı”nın TÜGVA olduğu ortaya çıktı.

AYLIK 32 BİN 550 TL KİRALAMA BEDELİ

T24’ün haberine göre, protokole göre Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında aylık 21 bin 250 TL’ye kiraladığı binanın kullanımını tamamen TÜGVA’ya devretti. Aynı şekilde yapılan kiralama 2018’de de tekrarlandı. Aylık 32 bin 550 TL’lik kiralama bedeli belediye bütçesinden karşılandı.

BELEDİYENİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

“Öğrenci Barınma ve Konaklama ve Öğrenci Yurt Hizmetinin Sağlanması” protokolü kapsamında belediyeye bazı yükümlülükler de getirildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bu doğrultuda belediyenin sorumlulukları şöyle sıralandı:

“Ortaöğretim ya da yükseköğrenim öğrencilerinin konaklama imkanı için konukevi, yurt, apart, daire, mesken gibi binaları binaları tespit etmek. Bahse konu binalar için kira ve ilgili vergiler ile bunun gibi giderleri ödemek. Sözleşme sonrası ilgili binaları/yapıları/meskenleri öğrenci, konukevi, barınma/konaklama hizmeti/yurt hizmeti vermesi amacıyla Türkiye Gençlik Vakfı’na teslim etmek.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!