Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Demirtaş: Adaylığım için imza kampanyası yapmak doğru değil

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin 11 Şubat’ta yapacağı 3.

Bu haber 15 Ocak 2018 - 10:24 'de eklendi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin 11 Şubat’ta yapacağı 3. Olağan Kongre’de aday olmayacağını açıkladı. Demirtaş’ın kararının ardından ise tartışmalar başladı ve bazı seçmenler Demirtaş’ın tekrar adaylığı için imza kampanyaları düzenledi.

Demirtaş, avukatları aracılığıyla sosyal medya hesabı Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı. Düzenlenen imza kampanyası ve benzeri kampanyaları ‘doğru’ bulmadığını belirten Demirtaş, bunların kongre hazırlıklarına da zarar vereceğini söyledi.

Demirtaş şunları belirtti:

Eş Başkan adaylığım konusunda öneri yapan bütün partililerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak adaylığım ile ilgili imza kampanyası vs yapmak doğru olmaz. Çünkü ben aday olmak istesem bunun önünde ne resmi ne de fiili engel yoktur.

1- Eş Başkan adaylığım konusunda öneri yapan bütün partililerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak adaylığım ile ilgili imza kampanyası vs yapmak doğru olmaz. Çünkü ben aday olmak istesem bunun önünde ne resmi ne de fiili engel yoktur. — Selahattin Demirtaş (@hdpdemirtas) 14 Ocak 2018

Partililerimizin ve dostlarımızın bu dayanışmasını saygıyla karşılıyorum. Ancak kongreye doğru giderken, güçlü kongre hazırlıklarına zarar verdiğinin de bilinmesini istiyorum.

2- Partililerimizin ve dostlarımızın bu dayanışmasını saygıyla karşılıyorum. Ancak kongreye doğru giderken, güçlü kongre hazırlıklarına zarar verdiğinin de bilinmesini istiyorum.

— Selahattin Demirtaş (@hdpdemirtas) 14 Ocak 2018

Sizlerden, güçlü alternatif Eş Başkan önerileri ile birlikte, partinin politikalarına yönelik öneriler beklediğimi özellikle belirtmek istiyorum.

3- Sizlerden, güçlü alternatif Eş Başkan önerileri ile birlikte, partinin politikalarına yönelik öneriler beklediğimi özellikle belirtmek istiyorum. Hepinize selam ve sevgilerimi iletiyorum.

— Selahattin Demirtaş (@hdpdemirtas) 14 Ocak 2018Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!