SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Boğaziçi’ndeki Eylemlerde Öğrenciler Değil Teröristler Var

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan protesto gösterilerini hedef aldı.

Bu haber 08 Ocak 2021 - 17:52 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan protesto gösterilerini hedef aldı.

Erdoğan şöyle konuştu:

Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Öğrenciler bu işin içinde değil, teröristler bu işin içinde. Öğrencilikle alakası olmayan, CHP’nin İstanbul il başkanı orada, zaten kendisi bir DHKP-C militanıdır, bunlar öğrenci değil, yaptıkları yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır. Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Kaldı ki geçmişine baktığımızda o da bu üniversitenin içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır. Buraya gelmeden önce iki üniversitede rektörlük yapmış bir hocamızdır.

Kendi ilgi alanına göre yetişmiş olduğu alanlar vardır. ODTÜ’den itibaren tutunuz buraya kadar. Biz de YÖK’ün şahsıma teklif ettiği 9 isimden, bana yasaların vermiş olduğu yetkiden hareketle rektör olarak seçtik, Boğaziçi’ne layık gördük. Çok çok başarılı olacağına inanıyorum.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!