Boğaziçi Üniversitesi

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), son dönemde özellikle kuzey yarım kürede ve dünya genelinde etkili olan aşırı sıcaklarla ilgili uyarılarda bulunuyor. Yeni bir sıcak hava dalgası ise Türkiye’yi tekrar etkisi altına almaya hazırlanırken, Boğaziçi Üniversitesi İklim Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz sıcak hava dalgalarının tıpkı sel ve taşkın gibi doğal afet...
28.07.2023
Prof. Dr. Levent Kurnaz: Bunlar Daha İyi Günlerimiz için yorumlar kapalı
106
Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Konseyi’ne Boğaziçi Üniversitesi ‘kayyum rektörü’ Naci İnci atandı. Yeni atanan başka bir rektörün dini vakıf ve derneklerin etkinliklerine katıldığı dikkat çekti.
16.03.2023
Boğaziçi Üniversitesi Kayyum Rektörü Naci İnci’ye Bir Koltuk Daha için yorumlar kapalı
64
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgede şu ana kadar yapılan çalışmalarda 7.8 metreye varan kaymalar gözlemlendiğini açıkladı. Fay çizgisi boyunca hareket eden kütlelerin birbirlerine göre kayma miktarları anlamına gelen, 'atım' tespitleriyle ilgili bilgi veren Özener, "Saha incelemeleri devam...
12.02.2023
Prof. Dr. Haluk Özener: 7-8 Metreye Varan Kaymalar Gözlemlendi için yorumlar kapalı
21
Boğaziçi Üniversitesi, 2 yıl önce bir kısmını depreme karşı güçlendirmek için 6 milyon TL harcadığı Uçaksavar Kampusu lojmanlarını yıkma kararı aldı. Eğitim Sen’den Sayın, milyonlarca liralık kamu zararına dikkat çekti.
05.07.2022
Büyük Kamu Zararı! Boğaziçi Üniversitesi 6 Milyon Harcayıp Güçlendirdiği Lojmanlarını Yıkıyor için yorumlar kapalı
16
Kamu İhale Kurumu, ‘Kayyum Rektör’ Naci İnci’nin yönettiği Boğaziçi Üniversitesi’nin 1 milyon 660 bin öğünlük 2022 yılı yemek ihalesini iptal etti.
10.02.2022
Boğaziçi Üniversitesinde Kayyum Rektörün Yemek İhalesi İptal Edildi için yorumlar kapalı
10
94 gündür tutuklu bulunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Caner Perit Özen ve Enis Berke Gök'ün adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
07.01.2022
Boğaziçi Üniversitesi Öğrencileri Tahliye Edildi için yorumlar kapalı
5
İstanbul, Eskişehir, Kastamonu ve Adıyaman'da bazı alanlar teknoloji geliştirme bölgesi olarak tespit edildi. Balıkesir ve Çankırı'da bazı bölgeler "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi. Kocaeli ve Erzurum'da bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü kurulması kararı alındı. İşte Resmi Gazete'de...
30.12.2021
Resmi Gazete’de Yayımlandı! Boğaziçi Üniversitesi’ne Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü Kuruluyor için yorumlar kapalı
0
Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör Naci İnci’yi protesto ettiği için gözaltına alınan 7 öğrenciden 2’si tutuklandı.
06.10.2021
Gözaltına Alınan Boğaziçili 2 Öğrenci Tutuklandı için yorumlar kapalı
1
Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Levent Kurnaz, 2100 yılında Antalya’nın ikliminin ‘aynen Mısır’ın başkenti Kahire gibi’ olacağını söyledi.
02.07.2021
Prof. Dr. Mehmet Levent Kurnaz: 2100 yılında Antalya’nın İklimi Kahire Gibi Olacak için yorumlar kapalı
3
Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nda görevli memur H.K.A. isimli erkek, soyunma kabininde bir kadın öğrenciyi izlerken, daha önce taciz ettiği kadın tarafından yakalandı. İddiaya göre; şahsın cep telefonundan havuzda birçok kadını fotoğrafladığı ortaya çıktı.
19.06.2021
Boğaziçi’nde Öğrenciyi Taciz Eden Memurun Birçok Kadını Fotoğrafladığı Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
1
Atanmış rektör Melih Bulu'nun rektör vekilliğini sürdüren Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, kendisini vekaleten enstitü müdürlüklerine atamayı sürdürüyor. İnci'nin uygulamaları tepkilere neden oldu.
01.06.2021
Boğaziçi Yönetiminde Bir Skandal Daha! Kayyumun Vekili, Kendini Müdür Atadı için yorumlar kapalı
6
Uzmanlar, 2021 yazının normalden daha az yağışlı geçeceğini kaydederken, yaygınlaşacak kuraklığa dair acil önlemler alınması gerektiğini söylüyor.
25.05.2021
Kurak Yaz Geliyor: Alarm Zilleri Çalıyor için yorumlar kapalı
1