SON DAKİKA

COVID-19’DAN ÖLEN İBB İŞÇİSİNİN RAPORUNA BULAŞICI HASTALIK YAZILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Çakılcıoğlu, Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nde görev yapan Yıldıray Sarı’nın koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Ancak Sarı’nın ölüm raporuna ‘bulaşıcı hastalık’ yazıldı.

Bu haber 03 Mayıs 2020 - 1:32 'de eklendi.
Abone ol

stanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Çakılcıoğlu, Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nde görev yapan Yıldıray Sarı’nın Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. 

Twitter hesabından açıklama yapan Çakılcıoğlu, “Başta ailesi olmak üzere hepimizin başı sağolsun” diye yazdı. 

KESK’e bağlı Tümbel-Sen’in kurucuları arasında olan Yıldıray Sarı’nın ölüm nedeni raporunda ‘bulaşıcı hastalık’ olarak yazıldı.

Tümbel-Sen MYK Üyesi Satı Burunucu “5 Nolu şube olarak ölüm raporunun düzeltilmesi için çalışıyoruz. Çünkü Covid-19 yazılması salgınla ilgili istatistiklerin doğru tutulması hem de emeklilik, tazminat hakkının korunması açısından önemli” dedi. Buruncu Covid-19 nedeniyle ölümlerin ‘iş kazası’ statüsünde olduğunu söyledi. 

Yıldıray Sarı 56 yaşındaydı. 6 Nisan’da hastaneye yattıktan birkaç gün sonra yoğun bakıma alındı. Sarı’nın 2 çocuğu ve karısı da karantinaya alındığı öğrenildi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Covid-19 tedavisi gören Sarı ölüm raporuna göre bu sabah saat 9.55’te hayatını kaybetti. 

İBB bünyesinde Covid 19 testi pozitif çıkan çalışan sayısı 740’a yükseldi.  

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün Covid-19 Rehberi’ne göre ‘COVID-19 olası vaka tanımına uyan tüm vakalar Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) üzerinden
U07.3 ICD 10 tanı kodu ile Bulaşıcı Hastalıklar Bildirim Sistemi kapsamında E-Nabız’a bildirim
yapılır’ deniyor. (t24- Candan Yıldız)

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!