SON DAKİKA

COVID-19’DAN ÖLEN İBB İŞÇİSİNİN RAPORUNA BULAŞICI HASTALIK YAZILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Çakılcıoğlu, Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nde görev yapan Yıldıray Sarı’nın koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Ancak Sarı’nın ölüm raporuna ‘bulaşıcı hastalık’ yazıldı.

Bu haber 03 Mayıs 2020 - 1:32 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

stanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Çakılcıoğlu, Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nde görev yapan Yıldıray Sarı’nın Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. 

Twitter hesabından açıklama yapan Çakılcıoğlu, “Başta ailesi olmak üzere hepimizin başı sağolsun” diye yazdı. 

KESK’e bağlı Tümbel-Sen’in kurucuları arasında olan Yıldıray Sarı’nın ölüm nedeni raporunda ‘bulaşıcı hastalık’ olarak yazıldı.

Tümbel-Sen MYK Üyesi Satı Burunucu “5 Nolu şube olarak ölüm raporunun düzeltilmesi için çalışıyoruz. Çünkü Covid-19 yazılması salgınla ilgili istatistiklerin doğru tutulması hem de emeklilik, tazminat hakkının korunması açısından önemli” dedi. Buruncu Covid-19 nedeniyle ölümlerin ‘iş kazası’ statüsünde olduğunu söyledi. 

Yıldıray Sarı 56 yaşındaydı. 6 Nisan’da hastaneye yattıktan birkaç gün sonra yoğun bakıma alındı. Sarı’nın 2 çocuğu ve karısı da karantinaya alındığı öğrenildi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Covid-19 tedavisi gören Sarı ölüm raporuna göre bu sabah saat 9.55’te hayatını kaybetti. 

İBB bünyesinde Covid 19 testi pozitif çıkan çalışan sayısı 740’a yükseldi.  

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün Covid-19 Rehberi’ne göre ‘COVID-19 olası vaka tanımına uyan tüm vakalar Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) üzerinden
U07.3 ICD 10 tanı kodu ile Bulaşıcı Hastalıklar Bildirim Sistemi kapsamında E-Nabız’a bildirim
yapılır’ deniyor. (t24- Candan Yıldız)

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!