SON DAKİKA

ÇİNLİ ACİL TIP UZMANINDAN KRİTİK AÇIKLAMA: VİRÜSÜN KULUÇKA ZAMANI UZUYOR

Doktor Qui, kuzeydoğudaki yeni enfeksiyonlarda, virüsün kuluçka süresinin uzadığını gözlemlediklerini söyledi…

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 1:47 'de eklendi.

Çin’in önde gelen acil tıp uzmanlarından Qui Haibo, Corona virüsünün ülkenin kuzeydoğusunda ortaya çıkan yeni vakalarda, daha öncekilere kıyasla farklı bir seyir izlediğini ve bunun, virüsün yayıldıkça değişime uğradığına işaret ettiğini söyledi.

Corona virüsü salgınını büyük ölçüde kontrol altına alan Çin’in kuzeydoğusundaki Jilin ve Heilongjang bölgelerinde geçtiğimiz haftalarda yeni vakalara rastlanması, salgının ikinci dalgasıyla ilgili kaygıları arttırmıştı.

Çin Ulusal Sağlık Komitesi’nin Corona virüsüyle ilgili oluşturduğu uzman ekipte yer alan Doktor Qui, kuzeydoğudaki yeni enfeksiyonlarda, virüsün kuluçka süresinin uzadığını gözlemlediklerini söyledi.

DW Türkçe’nin aktardığı habere göre Çin devlet televizyonu CCTV’ye konuşan Doktor Qui, “Uzun süre belirti göstermemeleri sorun yaratıyor. Aileler bu durumu umursamadan bir araya geliyor ve sonuçta yeni vaka öbekleri ortaya çıkıyor” dedi.

Kuzeydoğudaki hastaların Wuhan’daki ilk vakalara göre virüsü daha uzun süre taşıdıklarını ve iyileşmelerinin daha uzun sürdüğünü söyleyen Qui, bu hastaların nadiren ateşlendiğini ve farklı organlar yerine genellikle akciğerlerinin hasar gördüğünü belirtti.

Çinli acil tıp uzmanı, virüsteki bu değişimin, kuzeydoğudaki yeni vakaların ülke dışından gelmiş olma ihtimaline bağlı olabileceğini söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!