SON DAKİKA

ÇİN’DEN GELEN HIZLI TANI KİTLERİNDE KORONAVİRÜSE RASTLANDI! İNGİLTERE TESLİMATI ERTELEDİ

İngiltere de, Koronavirüs salgınıyla mücadele etmek amacıyla Çin’den 15 dakikada virüs tespiti yapan hızlı tanı kitlerinden sipariş etti. Ancak Lüksemburg merkezli bir şirket tarafından araştırılırken hızlı tanı kitlerinde koronavirüse rastlandığını bildirdi. Bu nedenle kitlerin teslimatı ertelendi.

Bu haber 07 Nisan 2020 - 1:50 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül Koronavirü’sü tüm dünyaya kabus yaşatıyor. İngiltere’de korona virüsü nedeniyle 619 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülke genelinde ölü sayısı 4 bin 934’e ulaştı. Hayatını kaybeden kişilerin 33 ile 103 yaş aralığında olduğunu belirten İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS), söz konusu kişilerin korona virüs dışında altta yatan herhangi bir sağlık problemi olmadığını açıkladı. Ülkede ayrıca, 5 bin 903 yeni vakanın kayıtlara geçtiği belirtilirken toplam vaka sayısı 47 bin 806’ya yükseldi.

TEST KİTLERİNDE KORONAVİRÜS

Türkiye ve diğer Avrupa ülkeleri gibi İngiltere de, gün geçtikçe etkisini artıran koronavirüs salgınıyla mücadele etmek amacıyla Çin’den 15 dakikada virüs tespiti yapan hızlı tanı kitleri temin etti. Ancak tanı kitleri ile ilgili çarpıcı bir gelişme gündeme geldi. İngiltere, Çin’den gelen koronavirüs test kitlerinin, Lüksemburg merkezli bir şirket tarafından araştırılırken koronavirüse rastlandığını bildirdi. Kitlerin teslimatı ertelendi.

GÜNDE 100 BİN TEST HEDEFİ

Yoğun bakıma alınan Başbakan Johnson gibi koronavirüse yakalanmış olan Sağlık Bakanı Matt Hancock ise Nisan ayının sonunda günde 100 bin test yapma hedefini koyduğunu resmen açıkladı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!