SON DAKİKA

CHP’nin adayı İmamoğlu: Oylamaya müdahale edilmezse kazanırım

Topbaş’ın istifasının ardından İBB Meclis’i yeni başkanını yarın seçecek. BirGün’e konuşan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu, “Umut

Bu haber 28 Eylül 2017 - 6:19 'de eklendi.

UĞUR ŞAHİN – [email protected] – @uugurs

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’ndan istifa etmesinin ardından, İBB Meclis’i yarın yeni başkanı seçecek. CHP İstanbul İl Başkanlığı adaylarının Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu açıkladı. Basın toplantısında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, ‘hayır’ cephesinden destek istedi. Canpolat, “Önümüzdeki dönem 1994’de bıraktığımız İstanbul’u yeniden alacağımız biliyorum. Ülkeyi yönetemiyorlar, İstanbul’u da yönetemiyorlar” dedi.

Özenli yönetim vaat ediyorum

Canpolat’ın açıklamasının ardından konuşma yapan İBB Başkan adayı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu vaatlerini şöyle açıkladı: “Benim İstanbullulara çok basit bir vaadim var. Ben İstanbul’a ‘özenli bir yönetim’ vaat ediyorum. Büyük ya da küçük demeden, İstanbul için yapılacak her işi özenli yapmanın, atılacak her adımı özenle atmanın sözünü veriyorum. Her şeyden çok insana değer veren insana özen gösteren ve önce insan diyen bir yönetim vaat ediyorum. Ben İstanbul’a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum. Ben İstanbul’u İstanbullularla birlikte, İstanbul’dan yönetmenin sözünü veriyorum. Şeffaflığa, halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vaat ediyorum.”

Umarım Meclis üyeleri özgür hareket eder

Toplantının ardından BirGün’e konuşan CHP’nin İBB Başkan adayı İmamoğlu, şunları söyledi: “Seçimle gelen hiçbir mevkidaşımın seçim dışı bir hamleyle gitmesini arzu etmem. Ancak Genel Başkanı’mızın takdiri ve eğilim yoklamasının sonrasında bizde karar kılındı. Bizim için onur verici bir görev. Bizim refere edeceğimiz husus kendi ilçemizde ortaya koyduğumuz insan ve yaşam odaklı belediyecilik anlayışıdır. Umut ediyorum, adil bir sandık ortamı sağlanır. Yine umut ediyorum 309 Meclis üyesi akla ve İstanbul’un geleceğine uygun karar verme noktasında özgür hareket eder. Özgür hareket edilirse iddialıyız.”
AKP’nin ise Başakşehir Belediye Başkanı Sivas Katliamı sanıklarının avukatlarından Mevlüt Uysal’ı aday göstermesine kesin gözüyle bakılıyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!