SON DAKİKA

CHP’li Yılmaz: İktidar-muhalefet ayrımı kalktı; ülkenin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Afrin operasyonuna ilişkin, ‘Türkiye’nin bir an önce

Bu haber 22 Ocak 2018 - 21:09 'de eklendi. 36

CHP’li Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı operasyona ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

Yılmaz, Afrin operasyonuna katılan askerlerin güvenliğinin, başarısının kendileri için önemini vurgulayarak, “Bu noktada iktidar ile muhalefet arasındaki ayrım kalkıyor, ülkenin çıkarları ön plana çıkıyor. Bölge çalkantılı, uluslararası güçlerin işgali altında ve Suriye’de siyasi çözüm perspektifi hayli zorlaşmış durumda. Türkiye kendi sınır güvenliğini, emniyetini sağlamak zorunda. Elbette gönül isterdi ki, Suriye konusundaki siyaset Türkiye’yi bu noktaya getirmemiş olsun. Güney sınırımızdaki gelişmeler, ABD’nin oradaki sorumsuz ve provokatif adımları, Rusya’nın oportünist yaklaşımı, İran’ın arazideki mevcudiyeti, terör örgütleri ve Esad’ın cılız durumu Suriye’de kaotik durumu ortaya çıkarmış ve ister istemez ülkemizin güvenliği ön plana çıkmıştır. Bizim temennimiz, Mehmetçiğimizin burnu kanamadan operasyonu başarılı şekilde tamamlanması ve terör unsurlarının sınırımızdan arındırılmasıdır” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, diplomatik faaliyetlerin güçlendirilmesine işaret ederek, “Böyle bir karar tasarısı ABD o bölgeyi işgal ederken, Rusya o bölgede üsler elde ederken Fransa’nın aklına gelmedi. Bu karar tasarısının arkasına saklanmış ülkelerin olduğunu biliyoruz. Diplomatik çabaların hızlandırılması ve Türkiye’ye karşı bir bloklaşmanın oluşmasının engellenmesi önem taşıyor. Bu karar tasarısında aklı selim davranılır ve niyeti aşan ifadeler yer almaz. Türkiye’nin bir an önce içinde bulunduğu uluslararası atmosferi ve kaypak uluslararası siyasi konjonktürü dikkate alarak hızlı davranması önem taşımaktadır” değerlendirmesini yaptı.

(İHA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın