SON DAKİKA

CHP’li Tanrıkulu’ndan ‘AKP Dönemindeki OHAL Yasakları’ raporu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hazırladığı “AKP Dönemindeki OHAL Yasakları” adlı raporunda, “OHAL sanat alanı

Bu haber 23 Kasım 2017 - 12:59 'de eklendi.
Abone ol

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hazırladığı “AKP Dönemindeki OHAL Yasakları” adlı raporunda, “OHAL sanat alanı üzerinde etkisini gösterdi ve 11 konser ve festival ilk gün iptal edildi” dedi.

Tanrıkulu’nun hazırladığı “AKP Dönemi OHAL Yasakları Raporu”nda şu ifadeler yer aldı:

“20 Temmuz 2016’nın ardından OHAL sanat alanı üzerinde etkisini gösterdi ve 11 konser ve festival ilk gün iptal edildi. Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ‘Güneşin Sofrasında-Nâzım ile Brecht’ adlı oyunun gösterimi, olağanüstü hal gerekçesiyle yasaklandı.

Aydın’ın Didim İlçesinde turizm amaçlı olarak gezi teknelerinin uğradığı 7 koy, gezi teknelerinin kullanımına kapatıldı. Kanun Hükmünde Kararnamelerle onlarca gazete, televizyon, dergi ve radyo kapatılırken, yerel gazeteler de OHAL nedeniyle Kürtçe sayfalarını kaldırmak zorunda kaldı.

İzmir Valiliği çoğu zaman tepki çeken havai fişek kullanımını OHAL süresince yasakladı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ankara Valiliği ağustos ayı boyunca açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser ve buna benzer toplu etkinliklerin yapılması yasaklandı.”

(ANKA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!