SON DAKİKA

CHP’li Özel: MHP, barajı geçemeyecek

Sözcü’ye konuşan Özel’in açıklamaları şöyle: “Asgari ücretten bile vergi alınıyor.

Bu haber 21 Aralık 2017 - 8:01 'de eklendi.

Sözcü’ye konuşan Özel’in açıklamaları şöyle:

“Asgari ücretten bile vergi alınıyor. Ama birileri vergi vermemek için başka yerlere gidiyor. Bunlar ‘Döviz bulundurmak vatan hainliği’ bile dediler. Parkinsonlu teyze 70 dolarını bozdurmak için soğukta bekledi. Sonra gittiler Man Adası’nda şirket kurdular. Man Adası belgelerini bilmeyen kalmadı. Bunun bir vergi kaçırma işi olduğunu herkes biliyor. AKP tabanının ciddi bir bölümü de belgelerin gerçekliğine inanıyor.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ

Referandum onların söylemiyle yüzde 49’a 51 bitti. Biz mühürsüz seçim diyoruz. Referandumda ‘Hayır’ diyenlerin yüzde 98’i Adalet Yürüyüşü’ne olumlu baktı. ‘Evet’ diyenler, 17, 17, 17 olarak üç parçaya bölünmüş. Bir 17 var, ‘Terörist bunlar, hoş karşılamadım, nefret ediyorum’ diyor. Diğer 17 ‘Destek de vermedim, tepki de duymadım, hak görüyorum” diyor. Son 17 ise ‘Sempatikti ve destekledim’ diyor.

‘ADALET KAVRAMI İNANILMAZ ZEDELENDİ’

Bugün ülke, ilkokul 4’te öğrendikleri bir matematik formülüyle yönetiliyor. Adalet kavramı inanılmaz zedelenmiş durumda. AKP geldiğinde yüzde 52 olan “Yargıya güven” şu anda yüzde 14’e düştü. 100 vatandaştan sadece 14’ü “Mahkemelerde hakkımı alırım” diyor.

‘ŞİMDİ, ‘BARAJ DÜŞSÜN’ DİYOR’

İYİ Parti seçimde barajı geçer, MHP ise geçemeyecek. Yıllardır barajın en katı savunucusu MHP, şimdi ‘baraj düşsün’ diyor. Yeni düzen, ‘Bir sandık kurulsun ama oyun da bizim dediğimiz gibi olsun. Ülkeyi biz yönetmeye devam edelim’ yaklaşımı.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!