SON DAKİKA

CHP’li Aldan hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca CHP’li Aldan’ın katıldığı radyo programında, pazar günü yayımlanan 696 sayılı KHK’nın 121.

Bu haber 28 Aralık 2017 - 5:49 'de eklendi.
Abone ol

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca CHP’li Aldan’ın katıldığı radyo programında, pazar günü yayımlanan 696 sayılı KHK’nın 121. maddesiyle ilgili açıklamaları nedeniyle soruşturma başlatıldığı belirtildi.

RS FM’de Yavuz Oğhan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Bidebunudinle’ programına konuk olan Aldan, hafta sonu yayımlanan iki KHK’yı eleştirmişti.

ÖZEL | CHP’li Aldan: İki KHK, ‘bir sürü itim var salarım sokağa’ düzenlemesidir https://t.co/mQyvRMuKay @yavuzoghan pic.twitter.com/NKZT2kTpU2

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) December 26, 2017

​Eski savcı Aldan, 696 sayılı KHK’daki ‘cezadan muafiyet’ maddesinin AK Parti’nin oluşabilecek toplumsal muhalefete karşı bir önlemi olduğunu ileri sürerek, “Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), ekonomideki kötüye gidiş nedeniyle oluşabilecek toplumsal muhalefetin önüne, paramiliter bir güç çıkarmak istiyor. AKP ne yaptığının farkında değil, bu KHK’larla en büyük zararı kendileri görecek. Bundan sonra hiç kimse hukuki güvence beklemesin, herkes buna göre davransın. Bu düzenleme, benim bir sürü itim var, bunları salarım sokağa ve onlara af bile getirebilirim mantığını toplumda yayma anlayışıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!