SON DAKİKA

CHP’den istifa eden Esenyurt Belediye Başkanı’na tepki

Esenyurt Belediye Başkanı AKP’li Necmi Kadıoğlu’nun, görevinden istifa etmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) vekilleri

Bu haber 15 Aralık 2017 - 14:27 'de eklendi.
Abone ol

Esenyurt Belediye Başkanı AKP’li Necmi Kadıoğlu’nun, görevinden istifa etmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) vekilleri Twitter hesapları üzerinden açıklamalarda bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, paylaşımında Kadıoğlu’nun Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili skandal açıklamalarını hatırlatarak, “Cumhuriyete ‘darbe ürünü’, Atatürk’e ‘darbeci’ diyen, devlet hastanesine kendi adını, stadyuma FETÖ’cülerin adını veren AKP’li Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu istifa kurtarmaz, işlediği kent suçlarının hesabını yargıya verecek!” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyete ‘darbe ürünü’, Atatürk’e ‘darbeci’ diyen, devlet hastanesine kendi adını, stadyuma FETÖ’cülerin adını veren AKP’li Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu istifa kurtarmaz, işlediği kent suçlarının hesabını yargıya verecek!

— Tuncay ÖZKAN (@ATuncayOzkan) December 15, 2017

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ise, Esenyurt ilçesindeki betonlaşmayı eleştirip, savcıları göreve çağırarak, “Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti, ama arkasında bu enkazı bıraktı. Emsal vurgununun hesabını vermeden köşesine mi çekilecek? Yok mu bu işin hesabını soracak bir savcı? Dikey minariyi eleştiriyordunuz! Gereği yapılmayacak mı?” sözleriyle Kadıoğlu’na tepki gösterdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti, ama arkasında bu enkazı bıraktı. Emsal vurgununun hesabını vermeden köşesine mi çekilecek? Yok mu bu işin hesabını soracak bir savcı?
Dikey minariyi eleştiriyordunuz! Gereği yapılmayacak mı? pic.twitter.com/VAx4TCVdCG

— Eren Erdem (@erenerdemnet) December 15, 2017

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!