SON DAKİKA

CHP’DEN BÜYÜKÇEKMECE AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, YSK’nın Büyükçekmece kararını ertelemesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Öztrak, “YSK tarafından alınan bu karar, Kurul’un ağır baskı altında olduğunu bir kez daha göstermektedir” dedi.

Bu haber 11 Nisan 2019 - 19:23 'de eklendi. Son Güncelleme11 Nisan 2019 - 19:31

Öztrak, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yüksek Seçim Kurulu, iktidarın Büyükçekmece’yle ilgili itiraz başvurusunun görüşmesini ertelemiştir. YSK tarafından alınan bu karar, Kurul’un ağır baskı altında olduğunu bir kez daha göstermektedir. İktidar, sandıkta kaybettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini masada çalabilmek için bir kumpas planını uygulamaktadır. Bu erteleme kararı, söz konusu kumpas dosyasının tamamlaması için iktidara zaman kazandırmayı amaçlamaktadır. Alınan bu erteleme kararıyla, ülkemiz demokrasisine ve hukuk devletine verilen hasar giderek büyümektedir.”

YSK, BÜYÜKÇEKMECE GÖRÜŞMESİNİ ERTELEDİ

YSK bugün, İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde seçimin iptaline dair AK Parti’nin başvurusunu ele aldı. Büyükçekmece’de seçimin iptaline dair olan görüşmenin ertelendiği belirtildi.

Ayrıca, Büyükçekmece ve İstanbul’da seçimin yenilenmesine ilişkin itirazlarla taleplerin birlikte ele alınmasına karar verildiği açıklandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!