Privacy Policy Page
SON DAKİKA

CHP'de bir genel başkan adayı daha

Eski Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP Genel Başkanlığına aday olacağını açıkladı

Bu haber 25 Ocak 2018 - 15:37 'de eklendi.

CHP Genel Başkanlığı'na  adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın ardından eski Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da 3-4 Şubat tarihlerinde yapılacak kurultayda aday olacağını söyledi.

Eminağaoğlu, 29 Ocak tarihinde Ankara'da düzenleyeceği basın toplantısında adaylığını duyuracak.

Eminağaoğlu, Hürriyet’ten Aysel Alp’e yaptığı açıklamada "Pazartesi günü açıklama yapacağım. Adayım" dedi.

Hürriyet'ten Aysel Alp'e yaptığı açıklamada, pazartesi günü adaylığını açıklayacağını söyleyen Eminağaoğlu, “Yeterli imzayı toplayabilecek misiniz?” sorusu üzerine "Yeterli koşullar oluşacaktır. Pazartesi günü bunları da açıklayacağım. CHP'nin programı doğrultusunda etkin şekilde hareket etmesi için CHP'yi ayağa kaldırmak ve ayağa kalkmış CHP ile Türkiye'yi yaşadığı sorunlardan kurtarmak için aday olacağım" şeklinde konuştu.

Eminağaoğlu kimdir?

1967 yılında Artvin'de doğmuş, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Yurdun birçok yerinde ve Yargıtay'da yargıçlık ve Cumhuriyet savcılığı görevi yapmıştır. Halen Ankara'da avukatlık yapmaktadır.

7 Haziran seçimlerinde CHP'den milletvekili aday adayı olmuştur. Milletvekili aday adaylığı nedeniyle yargıçlık görevi ve Yargıçlar Sendikası başkanlığından ayrılmıştır.

Kendi ilinde önseçim yapılmaması kararı alınması ve diğer yöntemlerle de aday gösterilmemesi nedeniyle milletvekili adayı olamamış, seçimler nedeniyle ayrıldığı için yargıçlık mesleğine geri dönememiştir. Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir.


Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!