SON DAKİKA

CHP Milletvekili Başarır: Yollar Bomboş Ama Günlük 6 Milyon TL Ödenecek

Koronavirüs önlemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için bomboş olan Osmangazi Köprüsü üzerinden video çekimi yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Yollar bomboş ama biz her gün için beşli çeteye, 40 bin araç garantisi vermişiz. 2021 yılı zamlarına göre; otomobiller için geçiş ücreti 147.5 TL oldu. Bir günde bu rakam 6 milyon TL yapar” dedi.

Bu haber 11 Ocak 2021 - 0:06 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

CHP Mersin Milletvekili Başarır kısıtlamalar dolayısıyla sokağa çıkma yasağının bulunduğu bugün, Osmangazi Köprüsü üzerinden iktidara ve “Beşli Çete” dediği kamu ihalalerinin neredeyes tamamını alan büyük inşaat şirketlerine seslendi.

“YOLLAR BOŞ AMA GEÇİŞ GARANTİSİ VAR”

İktidara seslenen CHP’li Başarır, “Bugün sokağa çıkma yasağı var. Yollar bomboş ama biz her gün için beşli çeteye, 40 bin araç garantisi vermişiz. 2021 yılı zamlarına göre; otomobiller için geçiş ücreti 147.5 TL oldu. Bir günde bu rakam 6 milyon TL yapar” diyerek geçiş garanti ücretlerini eleştirdi.

“TÜM VATANDAŞLARA YASAK VAR AMA BEŞLİ ÇETEYE YASAK YOK”

Meydana gelen kamu zararına dikkat çeken Ali Mahir Başarır şöyle konuştu:

“İşçiye pandemi, köylüye pandemi, memura pandemi ama bu beyefendilere yasak ve pandemi yok. Her gün 6 milyon TL’yi ödüyoruz. Verilen geçiş garantileri, vatandaşımızın cebinden çıkarken ve salgın döneminde vatandaşımıza aylık yardım bile yapılmazken, bu ‘Beşli Çeteye’ ise devlet eliyle geçiş garantileri üzerinden yardım yapılmaktadır.’’

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!