SON DAKİKA

CHP lideri, Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu yürüyüşü öncesinde Diyarbakır’da uğradığı saldırıda 5 silah arkadaşıyla 16 yıl önce şehit düşen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın Sakarya’nın Hendek ilçesindeki mezarını ziyaret etti.

Bu haber 04 Temmuz 2017 - 12:11 'de eklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın  Sakarya’nın hendek ilçesindeki mezarını ziyaret etti. Okkan’ın mezarında dua eden Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilere  açıklamalarda bulundu. Yürüyüşe inançla ve kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan  Kılıçdaroğlu, Okkan’ın terörün en yoğun olduğu dönemde Diyarbakır’da görev  yaptığı hatırlattı. Okkan’ın terörle mücadeledeki kararlılığı ve tutumunun sadece  Diyarbakır’da değil Türkiye’nin her köşesinde takdir topladığını belirten  Kılıçdaroğlu, Okkan’ın, terörle mücadelede halkın desteğini almak, halkla  teröristleri ayırma konusunda verdiği mücadele, izlediği yol ve yöntemin değerli  olduğunu dile getirdi.  Kılıçdaroğlu, emniyet teşkilatının Okkan’ı örnek almasını istediğini  söyledi. Okkan teröristler tarafından şehit edildiğinde tüm Diyarbakır’ın yas  tuttuğunu anlatan Kılıçdaroğlu, Okkan’ın hayatını kaybettiği gün olan 24 Ocak’ta,  Uğur Mumcu’nun da teröre kurban gittiğini ifade etti.

  TERÖRLE MÜCADELEDE SAMİMİYİZ

 Diyarbakırlı vatandaşların doğan çocuklarına Okkan’ın ismini  verdiğini, Gaffar Okkan’ı unutmayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şunları  kaydetti: “Terörden çok acı çektik. ‘Analar ağlamasın’ diye söylemlerde  bulunduk. Zaman zaman şiirler okuduk, türküler yaktık ama terörü önleme konusunda  önemli adımlar atamadık. Terör hala can yakıyor. Özellikle terörle mücadele  konusunda emin olun son derece samimiyiz. Her sefer, her ortamda dile getiririm,  derim ki ‘Siz, terörle mücadele konusunda bizden ne istiyorsunuz? Biz size her  türlü desteği vermeye hazırız.’ Biz terörü istemiyoruz kendi topraklarımızda.  Kendi topraklarımızda huzuru ve adaleti istiyoruz.” Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle  yürüyüşüne devam etti.

  

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!