SON DAKİKA

Çavuşoğlu’ndan Kudüs uyarısı: Barış yerine kaos gelir

Arnavutluk’ta düzenlenen 2.

Bu haber 05 Aralık 2017 - 21:17 'de eklendi. 75

Arnavutluk’ta düzenlenen 2. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri programında konuşan Çavuşoğlu, ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıyacağına ilişkin haberlere dair açıklama yaptı.

Çavuşoğlu, “Umarız bu haberler doğru değildir. Bu bilgiler yanlıştır. Böyle bir adım sorunun çözümüne katkı sağlamayacağı gibi, bölgedeki kırılgan yapıyı daha da kırılgan bir hale getirecektir, daha da tehlikeli bir hale getirecek, barış yerine kaos gelecektir. Çözüm süreci tamamen ortadan kalkacaktır” diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, “Burada bir tek çözüm vardır o da iki devletli çözüm. Yan yana iki bağımsız devlet. Doğu Kudüs’ün başkent olduğu ve 1967 sınırlarıyla bağımsız bir Filistin devleti ve İsrail devleti. Bölgeye barış ve huzur ancak böyle gelir” dedi.

‘HERKES SUSSA BİZ SUSMAYIZ’

Konuya ilişkin bütün dünyada şimdiden bir rahatsızlık olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Esasen Musevilerin birçoğunda da rahatsızlık var. Çünkü Kudüs üç dinin kutsal mekanıdır ve buna herkesin saygı göstermesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, “Herkes sussa Türkiye Cumhuriyeti olarak biz susmayız. Doğruları söyleriz, yanlışların karşısında oluruz” dedi.

 

 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın