SON DAKİKA

Çavuşoğlu’ndan Almanya’ya ‘silah satışı’ tepkisi.

Çavuşoğlu, “Bu tür yaklaşımlar esasen bizim kendi milli savunma sanayimizin güçlenmesine vesile oluyor.

Bu haber 12 Eylül 2017 - 21:01 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

Çavuşoğlu, “Bu tür yaklaşımlar esasen bizim kendi milli savunma sanayimizin güçlenmesine vesile oluyor. Bu anlamda yerli ve milli üretimi artırıyoruz her alanda. Kendi savaş uçağımızı helikopterimizi üretiyoruz. Türkiye hiç bir zaman çaresiz değildir” ifadesini kullandı.

‘MERKEL’İN YAKLAŞIMINI DAHA OLUMLU BULUYORUZ’

Çavuşoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in yaklaşımının daha doğru bulunduğunu aktarırken “Daha olgun buluyoruz. Seçim atmosferinde bile sağduyulu davranmak hepimizin görevidir” dedi.

NE OLMUŞTU?

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Aslında NATO müttefikimize silah sevk etme yükümlülüğümüz bulunuyor. Ancak Türkiye’ye silah sevkiyatını neredeyse tamamen durdurduk” açıklamasında bulunmuştu.  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’ye silah sevkiyatının tamamen yasaklanmasına karşı olduğunu dile getirmişti.

AB Bakanı Ömer Çelik de kararın Avrupa’ya zarar vereceğini savunurken “Türkiye’nin terörle mücadelesinde bir zaaf ortaya çıkarmak demek, Almanya’nın ve Avrupa’nın da güvenliğinde bir zaaf ortaya çıkarmak demektir” ifadelerini kullanmıştı.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play