SON DAKİKA

Çavuşoğlu: YPG, Suriye topraklarının yüzde 25’inden fazlasını

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrin operasyonunu değerlendirdiği konuşmasında, ‘YPG, PKK Amerika’nın da desteği ile Suriye

Bu haber 26 Ocak 2018 - 17:02 'de eklendi. 63

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Kepez ilçesinde Kepez Belediyesi tarafından hizmete açılan Şefkat ve Huzurevi Açılış Töreni’nde konuştu.

Bakan Çavuşoğlu’nun gündeminde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonu, hedefinde ABD vardı.

Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

”Kahraman Mehmetçiğimiz ÖSO ile birlikte YPG’lileri PKK’lıları Afrin’de de yerle bir ediyor. YPG, PKK Amerika’nın da desteği ile Suriye topraklarının yüzde 25’inden fazlasını kontrol ediyor. Neymiş efendim sivillerden endişe ediyoruz insani konulardan dolayı endişe ediyorlarmış. Bu konuda dünyada Türkiye’den daha hassas bir millet var mı? Senin Afrika’da o insanlara yaptığın zulmü tarih de yazdı ben de biliyorum. Sen hangi hakla bana insani konuları hatırlatıyorsun? Biz sizin ikiyüzlülüğünü çok iyi biliriz. İnsani yardımlarda dünyada birinci sırada olmuş bir ülkeye kimse ders veremez. Terör örgütü ile mücadelemizden rahatsız olduysan onu da açıkça söyle. Mert ol ikiyüzlü olma dürüst ol. Hem terör örgütüne silah vereceksin ondan sonra da silah verdiğin kısımdakiler ayaklanacak ondan sonra sivillerden endişe ediyoruz da fazla uzamasın da. Ne fazla uzamasın kardeşim? Gittiği yere kadar gideceğiz tükendiği yere kadar gideceğiz. Onları temizledikten sonra oraları Suriyelilere teslim edeceğiz.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın