SON DAKİKA

FETULLAH: BURAYA HERKES GELDİ

Bu haber 19 Temmuz 2017 - 16:39 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 09:57
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

France 24’e açıklamalarda bulunan Fetullah Gülen, Hakan Fidan için “Buraya iki kez geldi. Yemek yedi. Buraya herkes geldi.” dedi.

‘HAKAN FİDAN DA BENİ İKİ KEZ ZİYARET ETTİ’

Grihat’ın aktardığına göre, “Adil Öksüz, bir defasında, sanırım okulda öğrenciyken, bizim ders halkamızın bir parçası oldu” diyen Gülen şöyle konuştu:

“Adil Öksüz’ü düşündüğünüzde onu bir yerlerde buldular, neresi olduğunu hatırlamıyorum ve sonra serbest bıraktılar, sonra da Türk istihbaratıyla kendisi arasında bir bağ olduğu ortaya çıktı. İstihbarat servisinin şefi Hakan Fidan da burayı iki kez ziyaret etti ve burada yeğenimin evinde iki kez yemek yedi. Buraya herkes geldi. Benim herkesle birlikte fotoğrafım var. Dolayısıyla, beni ziyaret etmeye ve benimle fotoğraf çektirmeye dayanarak iddialarda bulunmak çok anlamsız”

Gülen, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kendisini ziyaret ettiğine ilişkin ise “Aslında eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül beni ziyaret etti -cumhurbaşkanı ya da başbakan ya da bir şeyler olmadan önce-“ dedi

‘ADİL ÖKSÜZ MİT’LE BAĞLANTILI’

Türk hükümetinin iddia ettiği gibi Öksüz’ün Golden Generation Retreat and Recreation Center’ı ziyaret ettiğini kabul ederken, bu ziyaretin darbe soruşturması için bir delil olduğu yönündeki suçlamaları reddetti.

Atatürk'ün Katilleri

Grihat’ın aktardığına göre Gülen, “Birkaç yıl önce o buraya bir defa geldi. Daha sonra medyada çocuğunun benimle çekildiği bu fotoğrafı gördüm. Bu yüzlerce kişinin yaptığı bir şey. Bu şekilde resim çekmekten bu tür bağlantı kurmak, düşünmeden bir sonuç çıkarmaktır” diye konuştu.

Gülen, “Sanırım okulda öğrenciyken, bizim ders halkamızın bir parçası oldu” deyip, Öksüz’ün Türk istihbaratıyla bağlantısı olduğunu savundu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!