FETULLAH: BURAYA HERKES GELDİ

FETULLAH: BURAYA HERKES GELDİ
Yayınlama: 19.07.2017
Düzenleme: 08.05.2018 09:57
0
A+
A-

France 24’e açıklamalarda bulunan Fetullah Gülen, Hakan Fidan için “Buraya iki kez geldi. Yemek yedi. Buraya herkes geldi.” dedi.

‘HAKAN FİDAN DA BENİ İKİ KEZ ZİYARET ETTİ’

Grihat’ın aktardığına göre, “Adil Öksüz, bir defasında, sanırım okulda öğrenciyken, bizim ders halkamızın bir parçası oldu” diyen Gülen şöyle konuştu:

“Adil Öksüz’ü düşündüğünüzde onu bir yerlerde buldular, neresi olduğunu hatırlamıyorum ve sonra serbest bıraktılar, sonra da Türk istihbaratıyla kendisi arasında bir bağ olduğu ortaya çıktı. İstihbarat servisinin şefi Hakan Fidan da burayı iki kez ziyaret etti ve burada yeğenimin evinde iki kez yemek yedi. Buraya herkes geldi. Benim herkesle birlikte fotoğrafım var. Dolayısıyla, beni ziyaret etmeye ve benimle fotoğraf çektirmeye dayanarak iddialarda bulunmak çok anlamsız”

Gülen, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kendisini ziyaret ettiğine ilişkin ise “Aslında eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül beni ziyaret etti -cumhurbaşkanı ya da başbakan ya da bir şeyler olmadan önce-“ dedi

‘ADİL ÖKSÜZ MİT’LE BAĞLANTILI’

Türk hükümetinin iddia ettiği gibi Öksüz’ün Golden Generation Retreat and Recreation Center’ı ziyaret ettiğini kabul ederken, bu ziyaretin darbe soruşturması için bir delil olduğu yönündeki suçlamaları reddetti.

Grihat’ın aktardığına göre Gülen, “Birkaç yıl önce o buraya bir defa geldi. Daha sonra medyada çocuğunun benimle çekildiği bu fotoğrafı gördüm. Bu yüzlerce kişinin yaptığı bir şey. Bu şekilde resim çekmekten bu tür bağlantı kurmak, düşünmeden bir sonuç çıkarmaktır” diye konuştu.

Gülen, “Sanırım okulda öğrenciyken, bizim ders halkamızın bir parçası oldu” deyip, Öksüz’ün Türk istihbaratıyla bağlantısı olduğunu savundu.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı