SON DAKİKA

BU ADAM KİM DİYE SORAN OLURSA ESKİ BİR TANIDIK DERSİN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinenin yankıları sürerken yeni iddialar da ortaya atılıyor. Murat Muratoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak’ı köşesine taşıdı. Muratoğlu, “Yabancılar ekonominin başındaki “Berat Albayrak kim?” diye sordular, “Erdoğan’ın damadı” cevabını alınca noktayı koydular. Hele yazılan raporlar… “Arkanıza bakmadan Türkiye’den kaçın” tadındalar.” diye yazdı

Bu haber 13 Temmuz 2018 - 13:54 'de eklendi. Son Güncelleme13 Temmuz 2018 - 15:26

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı iken yeni sisteme geçişle birlikte ekonominin başına geçen Berat Albayrak ile ilgili yorumda bulunan Murat Muratoğlu bugünkü “Damat ekonomiyi nasıl toparlayacak” başlıklı yazısında “Bunlar dış mihrakların oyunu derler sıyrılıp giderler! Berat ekonomiyi batırsa ne fark eder?” diye yazdı.

İşte Muratoğlu’nun yazısının ilgili kısmı:

Kabine açıklandığından beri piyasalar kaynıyor. Özellikle yabancılar ekonominin başındaki “Berat Albayrak kim?” diye sordular, “Erdoğan’ın damadı” cevabını alınca noktayı koydular. Hele yazılan raporlar… “Arkanıza bakmadan Türkiye’den kaçın” tadındalar.

RAPORLARDA YAZAN CÜMLELER KARAMSAR

Raporlara yansıyan cümleler oldukça karamsar. Raydan çıkmış bir enflasyon, Hazine’nin rekor faizler ödediği yüklü temmuz borçlanması, her geçen gün artan risk primi ve Erdoğan’ın para politikasında aktif rol oynayacağını gösteren emareler…

Başkan Erdoğan piyasalara güven vermek adına damadı, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için; “Bu işi çok daha seri derleyip toparlayacağına ve başarıyla yürüteceğine inanıyorum” demecini verdi. Derleyip toplamasını beklemeden yabancı yatırımcılar pılını pırtını toplayıp kapıya yöneldi.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!