SON DAKİKA

BORCUNU ÖDEMEYEN KAYYUM, RIDVAN DİLMEN’E MİLYONLARCA LİRALIK REKLAM VERMİŞ!

FETÖ soruşturması kapsamında TMSF tarafından el konulan Mustafa Şevki Kavurmacı’nın 12 şirketinden biri olan Aydınlı Grup’u yöneten kayyumun, devlete 45 milyon TL’lik vergi borcunu ödemek yerine Rıdvan Dilmen’in sahip olduğu Dilmen Sportif A.Ş’ye 4 milyon 80 bin TL artı KDV değerinde reklam verdiği ortaya çıktı.

Bu haber 28 Temmuz 2020 - 0:50 'de eklendi.
Abone ol

FETÖ’nün iş dünyası ayağı TUSKON soruşturmasında ismi geçen Mustafa Şevki Kavurmacı’nın 12 şirketine 2016 yılında TMSF el koydu. Şirketlere kayyum atadı.

Bu şirketlerden biri de Aydınlı Grup’tu. 

Şevki Kavurmacı’nın avukatları 2019 yılında bu şirkete atanan kayyum hakkında Anayasa Mahkemesi (AYM)’ ne ilginç bir başvuruda bulundu.

Avukatlar şirketin zarara uğratıldığını savundu, kayyumun devlete olan 45 milyon TL’lik vergi borcunu da ödemediğini belirtti.

DEVLETE PARA BULAMAYAN KAYYUM DİLMEN’E REKLAM VERDİ

Ancak devlete olan vergi borcunu ödememesiyle gündeme gelen kayyum, AKP’ye yakınlığıyla bilinen şeytan lakaplı eski futbolcu, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’i ihya etti.

Aydınlı Grubu yöneten kayyum, 2018 ve 2019 yıllarında Rıdvan Dilmen’e ait Dilmen Sportif AŞ’ye reklam billboardlarını kullanma karşılığında 4 milyon 80 bin TL + KDV ödeme yaptı.

Sözleşmeye göre; Dilmen Sportif AŞ.’nin Etiler, Ulus ve Merter’de bulunan bilbordlarına Aydınlı Grup bünyesinde bulunan US Polo, Pierre Cardin  ve cacharel markalarına ait reklam ilanları konuldu.

2018 yılındaki ilan alanları için Aydınlı Grup adına kayyum, Dilmen Sportif A.Ş’ye 2 milyon 550 bin TL 2019 yılındaki ilanlar için de 1 milyon 530 bin TL artı KDV ödeme yaptı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BİR ÖDEME DE MKE ANKARAGÜCÜ’NE

Devlete olan 45 milyon TL’lik vergi borcunu ödemeyip Rıdvan Dilmen’in kurucusu olduğu şirkete 4 milyon artı KDV tutarında ödeme yapan kayyumun 2018 yılında da MKE Ankaragücü Spor Kulübüne reklam adı altında ödemeler yaptı.

Aydınlı Grubu yöneten kayyumun o dönem TFF 1. Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Spor Kulübüne reklam adı altında nisan ayında 3 milyon 54 bin TL, haziran ayında da 1 milyon 18 bin TL olmak üzere toplamda 4 milyon 72 bin TL ödeme yaptığı öğrenildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!