SON DAKİKA

Birleşik Krallık, Abramovich’in 7 Milyar Dolardan Fazla Varlığını Dondurdu

Birleşik Krallık’ın denizaşırı topraklarından Jersey’deki Kraliyet Mahkemesi, Rus milyarder Roman Abramovich’in 7 milyar dolardan fazla varlığını dondurdu.

Bu haber 14 Nisan 2022 - 18:55 'de eklendi.
Abone ol

Manş Adaları’ndan en büyüğü olan Jersey’deki Kraliyet Mahkemesi, Rus milyarder Roman Abromoviç’in 7 milyar dolardan fazla varlığını dondurdu. Jersey Hukuk Memurları Departmanı tarafından yapılan açıklamada, Jersey Kraliyet Mahkemesi’nin Abramovich’in kamuya açık olarak tahmin edilen servetinin yarısına eşdeğer olan 7 milyar dolardan fazla varlığı dondurduğunu ve polisin milyarderle bağlantılı olduğundan şüphelenilen mülkleri aradığı aktarıldı.

Açıklamada, “Kraliyet Mahkemesi, 12 Nisan’da Abramoviç ile bağlantılı olduğundan şüphelenilen ve değeri 7 milyar ABD doları aştığı anlaşılan varlıklar için resmi bir dondurma emri verdi” denildi.

13.9 MİLYAR DOLAR

NET SERVETİ VAR

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre net serveti 13.9 milyar dolar olan Abramoviç’in temsilcileri ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Birleşik Krallık kaynaklarına göre Jersey’in başkenti St. Helier’de bir adresi olan Camberley International Investments Ltd. adlı bir şirketten Abramoviç’in sahibi olduğu Chelsea Holding’e 1.4 milyar dolarlık bir fon sağlandığı belirtildi. Abramoviç, yaptırım tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin yönetimini devretmişti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ukrayna Devlet Başkanı Valdimir Zelenskiy’nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bağlantılı olduğu iddiasıyla Avrupa Birliği ve İngiltere tarafından yaptırıma uğrayan Abramoviç’in barış anlaşmasında rol oynayabileceği ihtimali ile Abramoviç’e yaptırım uygulamamasını istediği belirtilmişti. Öte yandan Abramoviç, İstanbul’da Rusya ve Ukrayna heyetleri arasında yapılan müzakerede yer almıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!