SON DAKİKA

ŞİMDİ DE TİYATROYA ZAM

EKONOMİKÜLTÜR SANAT

BİR DAİREDE 76 SEÇMEN

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, Van’ın Erciş ilçesinde kapısı zincirli boş bir askeri lojmanda 76 askerin seçmen olarak kaydının olduğu ortaya çıktı.

Bu haber 16 Ocak 2019 - 2:02 'de eklendi. 23

Van’ın Erciş ilçesi Adnan Menderes Mahallesi’nde Erciş Depremi sonrası askeri lojman olarak kullanılmak üzere ayrılan fakat 8 yıldır boş olan binanın 1 nolu dairesine, 76 askerin seçmen kaydının olduğu ortaya çıktı.

HDP Erciş İlçe Yönetimi’nin itiraza yetkili kişileri tarafından duruma ilişkin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) itirazda bulunuldu. HDP, fotoğraflara da yer verdiği itirazında şu ifadelere yer verdi:

Van ili Erciş ilçesi Adnan Menderes Mahallesi 1 Çıkmaz Sokak Kapı No:2 Daire:1 adresinde yayınlanan listeleri kontrol ettiğimizde 76 Seçmen bulunmaktadır. Adrese dayalı belirtilen adresin askeri lojman olarak görüldüğü ve 4 katlı apartmanda bulunan 16 dairede de yaşayan kimsenin olmadığı tespit edilmiştir. Buna rağmen yayımlanan listeye göre 31 Mart seçimlerinde 76 askeri personelin oy kullanacağı bilgisi listelerde yer almaktadır. Askıda bulunan seçmen kütüklerinde yukarıda belirtilen yanlışlıkların 298. sayılı yasanın 122. Maddesi gereği itirazımızın kabulü ile listenin düzeltilmesi ve sonucun tarafımıza bildirilmesini dileriz.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın