SON DAKİKA

BELEDİYE BAŞKANI ‘ATM MEMURU’ ÇIKAN AKP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in belediyede ‘büro elemanı’ olarak istihdam edildiği ancak Özel’in belediyede hiç çalışmadığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili konuşan Bayramiç Belediye Başkanı CHP’li Mert Uygun, Özel hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Bu haber 10 Haziran 2019 - 18:44 'de eklendi.

Sözcü’nün haberine göre, 31 Mart seçimlerinde Bayramiç’te oyların yüzde 54’ünü alarak belediye başkanı seçilen CHP’li Mert Uygun, AK Parti’den devraldığı belediyede mali ve idari tablolarda inceleme başlattı. Yapılan incelemede AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in, 2018 yılı Haziran ayında Bayramiç Belediyesi’nde “Büro elemanı” olarak istihdam edildiği, ancak Özel’in belediyede hiç çalışmadığı iddia edildi.

‘SEÇİMDEN HEMEN SONRA İSTİFA ETTİ’

Bayramiç Belediye Başkanı CHP’li Mert Uygun, Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in seçimden bir gün sonra istifa ettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Doğukan Özel AKP Gençlik Kolları Başkanı. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında işe girmiş. Bu sene 1 Nisan’da da istifa etmiş. Zaten Bayramiç halkı ve ben dâhil hepimiz biliyorduk seçimden öncede belediyede çalışmadığını. Birim amirlerine sorduk ve belediye çalışanlarına sorduk ‘Şahıs çalışıyor muydu burada?’ diye. Çalışmıyordu cevabını alınca bizde savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Halkımızı söz vermiştik haksızlık ile mücadele konusunda. Bu mücadelemizi başlattık.” Kamuoyunda ‘ATM memuru’ olarak bilinen kavram, hiçbir iş yapmadan devletten maaş alan kişiler için kullanılıyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!