SON DAKİKA

Başkanlık Divanı’nın CHP’li üyeleri Anıtkabir’de

BirGün / AnkaraTBMM Başkanlığı’na yeniden seçilen AKP İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman’ın Anıtkabir ziyaretine ilişkin,

Bu haber 06 Aralık 2017 - 17:03 'de eklendi. 75

BirGün / Ankara

TBMM Başkanlığı’na yeniden seçilen AKP İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman’ın Anıtkabir ziyaretine ilişkin, “Seçimden sonra ziyaret ettik zaten, yeniden ziyarete gerek yok” açıklaması ardından Başkanlık Divanı’nın CHP’li üyeleri harekete geçti. CHP’li üyeler, Anıtkabir’i ziyaret ederek, saygı duruşunda bulundu.

TBMM Başkanlık Divanı’nın CHP’li üyeleri TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün’ün başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk’ün mozolesine çelenk koyan heyet, saygı duruşunda bulundu. Ziyarette Tüzün’ün yanı sıra İdare Amiri İbrahim Özdiş, Katiğ Üyeler Nurhayat Altaca Kayış, Bölüz Öz, Barış Karadeniz ve Vecdi Gündoğdu yer aldı.

CHP’li üyeler ziyaretten sonra Anıtkabir Özel Defterini imzaladı. Tüzün özel deftere şunları yazdı:

“Büyük Atatürk;

Memleketimizin işgal altında olduğu, İstiklal Savaşı’nın sürdüğü güç koşullarda kurduğun, ilk başkanlığını yaptığın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı’nın Cumhuriyet Halk Partili üyeleri olarak huzurundayız.

Her zaman yolumuzu aydınlatan ilke ve devrimlerinin ne kadar önemli olduğu bugün çok daha iyi anlaşılmakta, bütün mazlum milletlere yol gösterici olmaktadır.

Cumhuriyetin temel değerlerine yürekten bağlı olarak bize gösterdiğin hedeflere ulaşma azim ve kararlılığını senden aldığımız güç ve kararlılıkla sürdürüyoruz.

Kurduğun Cumhuriyet Halk Partisi, halktan aldığı güçle ülkemizin içinde bulunduğu bütün zorlukları aşacak güçtedir.

Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu gibi bugün de demokratik, laik Cumhuriyet’in güvencesidir.

İlke ve devrimlerine sarsılmaz bağlılığımızı bir kez daha bir kez daha tekrarlıyor ve huzurunda saygı ile eğiliyoruz. Ruhun Şad olsun…”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın