SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım’dan tek tip kıyafet açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya ve Kuzey Irak’taki referandum ile ilgili açıklamalarda bulundu. ‘Almanya’da akıldan ziyade

Bu haber 06 Eylül 2017 - 8:48 'de eklendi. 90

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya ve Kuzey Irak’taki referandum ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Almanya’da akıldan ziyade duygular ön planda. İlişkilere zarar veriyor.” diyen Yıldırım, Kuzey Irak’taki referandum ile ilgili de “Kuzey Irak referandumu ile ilgili Bahçeli ile aynı görüşteyiz. Referandum vahim bir hata kesinlikle yapılmamalı.” ifadesini kullandı.

Başbakan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra vatandaşlıktan çıkarılması gündemde olan 130 kişinin de tek tek inceleneceğini söyledi.

Adli yıl resepsiyonunda konuşan Yıldırım, Kuzey Kore’nin füze ve hidrojen bombası denemeleriyle ilgili de “Dünyanın geleceği çılgın davranışlara bırakılmamalı” yorumunda bulundu.

Başbakan, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşeceği iddialarına ilişkin “Arkadaşlar teknik düzeyde karşılıklı çalışıyorlar. Ne zaman ikimizin programı denk düşerse planlanmış olacak” dedi.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

“Bahçeli ile aynı görüşteyiz”

“Sayın Bahçeli ile biz görüşüyoruz. Bu konuları cümle alemin içinde anlatmaya lüzum yok. Aramızda bir görüş farklılığı da yok üstelik. Kuzey Irak’ta bölgesel yönetimin yapmaya çalıştığı referandum kararının çok vahim bir hata olacağını hep söyledik. Aynı şekilde de görüşümüz devam ediyor. Bu referandum yapılmamalı. Yapılınca bölgede zaten sorunlar had safhada, yeni bir sorun ilave etmenin ne bölgeye ne bölge ülkelerine getireceği bir katkı yok.

“Almanya’da akıldan ziyade duygular ön planda”

Almanya’da akıldan ziyade duygular ön planda; ilişkilere zarar veriyor

Kuzey Kore’deki gelişmeler

Dünya ne kadar endişeliyse Türkiye de aynı oranda endişelidir. Hiçbir şekilde dünyanın geleceği birtakım çılgın hareketlere, çılgın davranışlara bırakılmamalı. Onun için Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası toplum üzerine düşen bütün sorumluluğu alarak hem Kuzey Kore hem Arakan hem başka bölgelerde yaşanan insanlık suçlarına karşı daha duyarlı, daha keskin bir duruş sergilemesi icap eder.”

   "Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

   "NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

   PH ANDROİD UYGULAMASI

   PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

   En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

   Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

   Google Play'den alın