SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım, Singapur ve Vietnam’ı ziyaret edecek

Başbakanlık tarafından ziyarete ilişkin yapılan bilgilendirme şu şekilde:  “Başbakanımız Singapur’u ziyareti kapsamında, Başbakan Lee Hsien Loong ile yapacağı görüşmelerin yanısıra, Singapur Cumhurbaşkanı Tony Tan Keng tarafından da kabul edilecektir.

Bu haber 19 Ağustos 2017 - 13:07 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Başbakanlık tarafından ziyarete ilişkin yapılan bilgilendirme şu şekilde: 

“Başbakanımız Singapur’u ziyareti kapsamında, Başbakan Lee Hsien Loong ile yapacağı görüşmelerin yanısıra, Singapur Cumhurbaşkanı Tony Tan Keng tarafından da kabul edilecektir. Ziyaretin, Singapur ile 2015’te imzaladığımız ve ülkemizin bugüne kadar taraf olduğu en kapsamlı Serbest Ticaret Anlaşması’nın iç hukuk onay sürecimizi tamamladığımız döneme denk gelmesi, ziyareti ayrıca kaydadeğer bir gelişme teşkil etmektedir.

Başbakanımız Vietnam’ı ziyareti çerçevesinde, Başbakan Nguyen Xuan Phuc ile görüşmede bulunacak ve Vietnam Ulusal Meclis Başkanı Nguyen Thi Kim Ngan tarafından kabul edilecektir. Sözkonusu ziyaret, Türkiye ile Vietnam arasındaki diplomatik ilişkilerin tesis edildiği 1978 yılından bu yana Başbakan düzeyinde ülkemizden Vietnam’a gerçekleştirilecek ilk ziyaret olması dolayısıyla ayrıca önem arzetmektedir. Ayrıca Singapur ve Vietnam ziyaretleri çerçevesinde Sayın Başbakanımızın iştirakiyle Singapur ve Vietnam’da İş Forumları gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Singapur ile Vietnam ülkemizin Sektörel Diyalog Ortağı olduğu Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinin (ASEAN) üyesidir. Sayın Başbakanımızın Güneydoğu Asya bölgesinin dinamik ve hızla büyüyen ekonomileri konumundaki bu iki ülkeyi ziyaretlerinin ikili ilişkilerimiz ile çok taraflı platformlardaki işbirliğimizin daha da güçlenmesine vesile olması beklenmektedir.” 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!